Eli olen miettinyt -99 pirkka-volvon eli s40:sen ostoa. Autolla ajettu 155tkm, siistin näköinen ja hintapyynti 12t?? (suomiauto). Moottori on 1,8l.
Kysynkin: Onko hinta ok? Mitä paikkoja pitää tarkastaa erityiseti? Pitääkö huhut s40:sten heikosta laadusta/vika-alttiudesta paikkaansa?
Hyvää kevättä.
Kysynkin: Onko hinta ok? Mitä paikkoja pitää tarkastaa erityiseti? Pitääkö huhut s40:sten heikosta laadusta/vika-alttiudesta paikkaansa?
Hyvää kevättä.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kyllä se varmasti on hintansa arvoinen.
Itseäni häiritsi se, että kaikenlaista hyödyllistä sisätilaa ei oikein ole. Hansikaslokeroon ei mahdu normaalia kossupulloa. Ei tarkoita, että pitäisi ryypiskellä ajaessa.
Ovitaskut mitättömät. Savukeaskille nipinnapin tilaa. Sisätilat paksujen muovi"kumpujen" avulla päällystetty.
Muuan kelju juttu. Kun avaa takaluukun lumisateella, lunta putoaa katolta takaluukkuun. Sen takia kannattaa puhdistusharjaa pitää auton sisätiloissa eikä takaluukussa.
Pikkujuttujahan nämä ovat.
Hinnat tippuneet. Nyt s40 mallia saa jo 8te hintaan käytettynä. Vielä vuosi sitten pyynti- hinnat alkoivat kympillä.
Koska uutta maalia saa käytettynä alle 20te,
uskon että jo 2v päästä.
Vastaus tulee ehkä hieman liian myöhään, mutta älä osta. Ovat järjestään mätiä ja nykyään niitä saa alkaen parilla satkulla.
Hieman vähättelyä todeta 14 vuotta alkuperäisen viestin jälkeen "hieman liian myöhään".
kiinnitän huomiota nimimerkkiisi. sanot että vastaus löytyy vasemmalta. se kuulostaa sille että olet vasemmistoaatteen kannattaja ja haluat että yritykset verotetaan pois ulkomaille ja että vaurastumisesta tehdään mahdotonta? itse autoon mulla ei ole mitään kantaa. ottaa vain päähän tuo nimimerkkisi. seuraava hallitus on vasemmistolainen ja jälki tulee olemaan erittäin rumaa.
Osta Hyundai
http://platesmania.com/ru/foto5526427
Pälli stupid imbesil moron. 14 v vanha ketju. Kuka idiootti näitä nostelee.
Älä nyt vaan erehdy ostamaan Volvoa.Osta kunnon auto TOYOTA.