CHEK ENGINE 93 ... 99

mistäköhän johtuu että tässäkin saabissa palaa
kojetaulussa toi valo eli kyseessä on 93 vm 99
saabi ajettu on 150 tkm ja valo palaa koko ajan
se sammu vähäks aikaa kun tankkasin shellin bensaa
mutta parin tankin jälkeen chek engine rupes taas
tana palamaan
1334
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tarkistappa Lamda-anturi tai osta uus suoraan, maksaa 48 euroa (caara-klinikka kotka).

Mulla ainakin rupes pelaamaan sen jälkeen ja polttoaineen kulutus tippui rajusti, koska kun kojetaulussa palaa Check... Tietokone on tehdas asetuksílla ja moottori käy rikkaalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MC1970 kirjoitti:

mistäköhän johtuu että tässäkin saabissa palaa
kojetaulussa toi valo eli kyseessä on 93 vm 99
saabi ajettu on 150 tkm ja valo palaa koko ajan
se sammu vähäks aikaa kun tankkasin shellin bensaa
mutta parin tankin jälkeen chek engine rupes taas
tana palamaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu