Miksi naiset filmaa?

Perin huvittunut

Muistan kuinka nuorena miehenä olin parturissa ja naistenlehdessä oli juttu naisten orgasmin teeskentelystä. Sen jälkeen en ikinä kysynyt saitko, eihän herrasmies laita naista tilanteeseen jossa tämä joutuisi valehtelemaan.

Se kuitenkin huvittaa että jotkut naiset pitää hirveätä ääntä, aivan kuin jossain pöhkössä pornoleffassa. Välillä kesken touhun alkaa naurattaa mutta pitää yrittää keskittyä itse asiaan. Kysymys on että miksi naiset filmaa, ei se ole tarpeen.

12

963

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • se on faktaa

      On se jos ei muuten saa ja sillä koolla ei ole mitään merkitystä sen suhteen saako nainen vai ei, käytöllä on merkitystä, ei itseä ainakaan kiinnosta nussia paikallaan makaavaa hiljaista naista eikä varmaan ketään muutakaan. Sitä enemmän seksiä mitä paremmin nainen feikkaa, tai ei kaikki feikkaa, kyllä sen itsekin tuntee jos nainen saa kun siellä alapäässä kuitenkin tapahtuu jotakin orgasmin aikana.

    • Sann80

      Kai siihen on lukemattomia syitä. Hyväksynnän hakeminen, hyvän sekstaajan maine :D , toive pikaisesta yhdynnän loppumisesta (niitäkin miehiä kun on, jokka jyystää ja jyystää, kunnes nainen saa), miehen miellyttäminen... Itsellä ollut taustalla varmaan vähän kaikkea tuota. Joskus nuorena piti olla niin villiä, niin villiä ja ne "orkut" oli äänekkäitä, voi pojat... Kauhea häpeän tunne edelleen kuin muistelen. Toisaalta myös halusin miellyttää miestä (karhunpalvelus, tiedän). Nyt vanhemmiten (piiitkän parisuhteen jälkeen, jossa en teeskennellyt kyllä yhtäkään) sinkkuiltua syynä satunnaiseen näyttelemiseen voisi olla lähinnä sitten varmaan se, että toivoisi koko touhun jo loppuvan... Jotkut kun eivät anna periksi, eikä yhden illan jutuissa mulla ole mitään tarvetta avautua että kuules, mä en ole koskaan yhdynnässä saanut ja todennäköisyys sille, että juuri nyt saisin, on varmaan aika olematon... :) Kun kuitenkin yhdynnästä nautin, ja varsinkin jos mies edes yrittää ja on miellyttävä, saattaisin feikata... En nyt muista olenko varsinaisesti tehnyt edes niin, mutta voisin kuvitella syyksi.

      No, nyt taas parisuhteessa, jossa en ole suoranaisesti näytellyt, mutta mies varmaan luulee mun useinkin saaneen. Yhdyntäorgasmittomuudesta olen kertonut, joten tietää etten mä sillä saa (ehkä joskus), mutta useamman klittaorgasmin hän varmaan luulee mun saaneen. Kyse ei kuitenkaan ole feikkaamisesta, vaan siitä, että saatan päästä hyvin, hyvin lähelle, ja tietänette miten nainen käyttäytyy kun on saamassa... No, vain se itse huippu jää puuttumaan, eli melkein saan, paikat sykkii, hengitys tiivistyy ja semmoista, luulen että se näyttää orkulta, vaikken ihan huipulle pääsekään aina.

      • monia tapoja

        Pitää olla aika onneton mies jos ei huomaa naisen feikkaavan, jos nuolen pillua ja nainen uskottelee saavansa niin työnnän varmuuden vuoksi sormet pilluun, jos saa niin supistelee ja jos ei saa niin ei vaikutusta, jokusen kerran on feikannut ja jatkan samaten nuolemista niin tiedän että ei ole saanut vaan jatkan niin kauan kun se saa, tai sitten tiedän että on itse sormeillut itseään kun ei saa.


      • Ei mitään
        monia tapoja kirjoitti:

        Pitää olla aika onneton mies jos ei huomaa naisen feikkaavan, jos nuolen pillua ja nainen uskottelee saavansa niin työnnän varmuuden vuoksi sormet pilluun, jos saa niin supistelee ja jos ei saa niin ei vaikutusta, jokusen kerran on feikannut ja jatkan samaten nuolemista niin tiedän että ei ole saanut vaan jatkan niin kauan kun se saa, tai sitten tiedän että on itse sormeillut itseään kun ei saa.

        Mitäs vitun väliä sillä on saako nainen vai ei, se on hänen ongelmansa! Maailma kun on naisia täynnä ja koko ajan lisää syntyy, uutta on aina tulossa!


      • emememememe
        Ei mitään kirjoitti:

        Mitäs vitun väliä sillä on saako nainen vai ei, se on hänen ongelmansa! Maailma kun on naisia täynnä ja koko ajan lisää syntyy, uutta on aina tulossa!

        itse ainakin kun saan orgasmin niin en tunne supistelua, jalkovälistä vaan valahtaa tätä lemmenmehua :DD ps. enkä oikeastaan pidä ääntä.. mitä nyt voihkin ja yritän pitää kiihotusta yllä;)


      • Reilu peli

        Naiset filmaa että saavat, minä filmaan että rakastan heitä, kummatkin ovat tyytyväisiä.


    • ei_irtoa

      Niin, kumpi se sitten on parempi, feikata vai valehdella? Olen saanut tasan kaksi kertaa orgasmin miehen kanssa ja itsenikin kanssa saan vain noin joka viides kerta. Kun ei tule niin ei tule.

      Jos mies tietää etukäteen (koska on kysynyt enkä ole halunnut valehdella) tulee seksistä tekninen työsuoritus - mies on sitä mieltä, että totta kai hänen kanssaan onnistuu eikä se sillai vaan mene.

      En kuitenkaan ole ikinä metelöinyt pornoleffatyyliin - en ole muutenkaan huutajatyyppiä, ehkä semmoinen vaikertajatyyppi ennemmin. Ja juu, olen sortunut feikkaamaankin :(

      Ja herrasmies ei todellakaan kysy vaikka sitten olisi hiljaa mielessään ihan mitä vaan.

    • sain tai en

      Täytyy tunnustaa, että olen joskus sortunut filmaamiseen. Kaikkien miesten itsetunto kun ei kestä jos nainen ei saa - joo, ihan oikeesti - sellaisiakin miehiä on. Karmeinta on se kysymys - saitko? Naiminen on hauskaa - orgasmi tulee jos tulee - varsinkin jos mies tajuaa, ettei sen mulkku ole se maailmaa pyörittävä voima.

    • Nainen34

      Huudan, ynisen, ulvon jne. luonnostani, kun nautin. Ikinä en ole feikannut orgasmia, enkä oikeasti ymmärrä, että miksi joku tekee niin.

    • Ai ei ole tarpeen?

      Minä en pysty helposti laukeamaan yhdynnässä, joten vaihtoehdot on joko feikkaaminen tai kerta toisensa jälkeen jätetyksi tuleminen! Ei miehet välitä tippaakaan siitä nauttiiko nainen vai ei, vaan mies haluaa tuntea itsensä hyväksi rakastajaksi. Ja jos nainen ei laukea helposti, mutta haluaa olla miehen kanssa, niin on ihan pakko feikata.

      • Darwina81

        En lauennut koskaan yhdynnässä ennen nykyistä miestäni. En kertaakaan feikannut ja sitten mies pian jo kysyikin suoraan pystynkö saamaan? Kerroin suoraan miten asia on emmekä kumpikaan ottaneet siitä paineita. Emme ehtineet olla yhdynnässä kymmentäkään kertaa kun jo aloin saamaan orgasmin, jopa useamman. Ei tuollaisesta asiasta valehdella jos toista rakastaa. Kertapanot ehkä asia erikseen...


      • Darwina81 kirjoitti:

        En lauennut koskaan yhdynnässä ennen nykyistä miestäni. En kertaakaan feikannut ja sitten mies pian jo kysyikin suoraan pystynkö saamaan? Kerroin suoraan miten asia on emmekä kumpikaan ottaneet siitä paineita. Emme ehtineet olla yhdynnässä kymmentäkään kertaa kun jo aloin saamaan orgasmin, jopa useamman. Ei tuollaisesta asiasta valehdella jos toista rakastaa. Kertapanot ehkä asia erikseen...

        Naisille on niin paljon sekundaarihyötyä siitä, että he pitävät miehestään kiinni. Rahaa, ilmaista työvoimaa, isompi asunto jne. Sen takia kannattaa ylläpitää miehessä tyydyttävän seksielämän illuusiota. Teeskentelemisen tarve voi tietenkin tulla siitä, että mies on huono rakastaja.

        Edelläkuvattu on paljon fiksumpi strategia kuin tavallisin eli ns pihtausstrategia.

        Lisäksi on olemassa naisia, jotka oikeasti pitävät seksistä, heidän ei tarvitse teeskennellä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      53
      2514
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      36
      2481
    3. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      29
      2370
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      92
      1866
    5. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      27
      1661
    6. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      311
      1655
    7. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      150
      1486
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      72
      1339
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1078
    10. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      11
      1053
    Aihe