Heii kaikille, olisi tämmöinen ongelma mikä alkoi talvella ja nyt pahentunut vaan.
Elikkäs kolmesta lohkosta ensimmäinen vipu jää jumiin kun jotain laitetta käyttää ja vituttaa ku pientä oravaa ku käpy jääty ku ei toimi, muuten ollu hyvä laite. Mutta onko kenellekkään tullut kyseistä ongelmaa vastaan.
Olisin kiitollinen vinkeistä.
Ja ne RUNKKARIT jotka alkaa että osta massikka tai jontikka tai mikä tahansa nii vois pitää sen päänsä sit kiinni, ei kiinnosta.
Asiallisille vastauksille suurimmat kiitokseni :)
Valtra 6400 Hydrauliikka
7
3956
Vastaukset
- valtrakin
olisiko mennyt asentolukitus pikkuhiljaa päälle,ruuvataan lohkon päädystä käyttöön tai pois.
- xcfgtvbujom
Ja sehän on helppo ottaa pois päältä.
Tarpeellinen ominaisuus silloin kun kone sen vaatii, mutta moni ei edes tiedä että siellä lohkossa on se jo valmiiksi olemassa.
- c52007
massikka tai jonne!
- Mv=maalivahti
Jossikka tai manne. Eikös aloittaja pyytänyt asiallisia vastauksia.
- c52007
Mv=maalivahti kirjoitti:
Jossikka tai manne. Eikös aloittaja pyytänyt asiallisia vastauksia.
muuten hyvä,mutta ei toimi,onko se hyvä? HÄ
- Mv=maalivahti
c52007 kirjoitti:
muuten hyvä,mutta ei toimi,onko se hyvä? HÄ
Voi se olla siltikin hyvä ja toimiva, mutta jos tuoreena Valtran omistajana ei tunne lohkon metkuja niin kysymys on kyllä oikeutettu ja kohtuullinen. Sehän voi olla vain "alkukankeutta kuin Naukkarisen Niilolla nakurannalla", siinä sen kummempia. Mulla ittellä 2 kpl Quicke etukuormaimia, joissa kummassakin talvipakkasella ei tarvitse edes yrittää mitään toimintoa kun venttiilikarat ei liiku kuin vain yhteen suuntaan. Kun traktorin öljyt lämpiää, alkaa venttiilitkin toimia. Onko vanhemmiten vika vai ominaisuus on arvoitus. Mutta luultavasti kondensoituneella /jäätyneellä kosteudella lienee osuutta asiaan. Asia ei suuremmin haittaa kun sen tietää ja osaa ennakoida.
- Anonyymi
Vaihda Ney -Hollandiin,niin ei ole vastaavia ongelmia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1343060- 71630
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2221354Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701191- 441171
- 371041
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va381022Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke133987- 47954
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.36897