Pärnun Juhannus??

Onko kellään kokemuksia viettää juhannus Pärnussa?
2799
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Huomioittehan, että juhannuspäivä on Virossa aina 24.6. Hansapäivät avataan myös 24.6, on monenlaista tapahtumaa, keskaikaista toria ja vieraita sadasta hansakaupungista.

Äänestä

Se heidän juhannusaika on samantyylistä kuin meilläkin, mutta se on oikealla paikallaan eli jo pari päivää aiemmin. Kokot ym. juhlat on ja kaupungilla otetaan ilo irti, kuka siellä vaan on.
Meidän juhannusaika on jo melko tavallinen viikonloppu, turisteja alkaa olla aika lailla ja siellähän
sitten juhlitaan sen mukaan. Hyvä tilaisuus viettää pitkä juhannus, aloittaa jo keskiviikkona...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Jussina reissuun kirjoitti:

Onko kellään kokemuksia viettää juhannus Pärnussa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu