kun luin lehdestä että pedofiilien lääkitystä ei voi pakolla laiksi muuttaa koska siinä loukataan pedofiilin ihmisoikeuksia, siis ruumiillista koskemattomuutta. LOL. Hyvät naurut pitkästä aikaa.
Arvaa olinko lentää perseelleni
hyvät naurut...
81218
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Rikollinen sovittaa tekonsa rangaistuksella. Sen jälkeen hän on taas "kunnon kansalainen".
se on hyvä että ei tuollaisia mielipuolista (vailla minkäänlaista tarkempaa
takuuta hoidon onnistumisesta )lääkityksiä oteta käyttöön
koska suomessa vallitsee jo natsimetsästystä muistuttava kiihotus
seksuaalirikollisia kohtaan.
kaikki seksuaalirikoksesta tuomion saaneet luokitellaan pedofiileiksi vailla
minkäänlaista sairauden luokitus tutkimusta.
sekoitetaan pedofilia ja hyväksikäyttö vaikkakin puhutaan aivan eri asioista.
pedofilia ei ole nykylain mukaan rikos.
rikoksen siitä tekee jos syyllistyy hyväksikäyttöön ja silloinkin puhutaan
hyväksikäytöstä sillä useimmat eivät sairasta pedofili-nimistä sairautta.
kaikki hyväksikäyttö on tietenkin tuomittavaa jos joku luulee että
hyväksyn hyväksikäytön.
tarkoituksena on vain oikaista niitä useita harhaluuloja ja antaa myöskin kyseisiin
rikoksiin syyllistyneille oikeudenmukaista kohtelua oikeusvaltiossa.
suurempi uhka valtiolle ja tavallisille kansalaisille on huume , väkivalta ja
henkirikokset.niihin tulisi painottaa enemmän poliisitoimia ja valvontaa
ennakkomuodossa sekä korottaa tuomioita.
Näin voi puhua vai sellainen, joka ei ole itse joutunut kohteeksi - ja/tai sellainen, joka on joskus ylittänyt rajan tai ainakin haaveilee siitä.
"Pedofilia (kr. παιδοφιλία < παῖς 'lapsi' φιλία 'rakkaus') on parafilia (ICD-10: F65.4), jossa pedofiiliksi kutsutun yksilön seksuaalinen suuntautuminen kohdistuu vain ja ainoastaan seksuaalisesti kehittymättömiin, esimurrosikäisiin lapsiin. Arkikielessä ja joukkotiedotusvälineissä pedofilialla tarkoitetaan monesti seksuaalisen suuntautumisen sijasta lasten seksuaalista hyväksikäyttöä, vaikkakin kysessä on kaksi eri asiaa. Sana pedofiili on tullut puhekieleen 1990-luvullalähde?; sitä ennen puhuttiin usein namusedistä.
Pedofiliasta erillisiä käsitteitä ovat efebofilia ja hebefilia, jotka tarkoittavat seksuaalista kiinnostusta murrosikäisiin, seksuaalisesti kypsyneisiin nuoriin."
http://fi.wikipedia.org/wiki/Pedofilia
pedofiilituomio on osoittautunut oikeusmurhaksi eli tuomio on tullut teosta, jota ei ole edes tapahtunut. Usein todistajien motiivina on ollut kosto.
Ja tuo on "vain" todistetuista oikeusmurhista. Todellinen väärien tuomioiden luku on kaiketi tuo tuplaten eli siis joka toinen.
Mitä sitten, kun kemiallinen kuohinta on tehty? Annetaan sata euroa kipurahoja ja todetaan, että oikeus on tapahtunut? Vai tehdäänkö Hammurabin lain mukaan sama todistajille ja tuomareille?
voi pedofiiliparkoja, niin käy sääliks!
on tämä:
Mikäli katsoo netistä alaikäisiin kohdistuvaa seksiä, se ei ole rikos. Mikäli saman filmin minkä on katsonut lataa tietokoneelle, se on rikos.
Ihmeelliset on lainsäätäjien tiet.
Niin ja papit saavat ilmiantaa vain törkeät lapsiin kohdistuvat seksuaaliset hyhväksikäytöt. Periaatteessa jokainen lapseen kohdistuva seksuaalinen hyhväksikäyttö on törkeä, ajatellen puolustuskyvyttömyyttä ja miten halposti lapsia voi johdatella. Mikäli haluaa.
Pitää vuokrata joltain ulkomaiselta palvelimelta tilaa ja ajaa tavara sinne. Silloin ollaan puhtaita pulmusia.