Olemme lähdössä heinäkuussa ulkomaille, mutta emme keksi minne menisimme! Ajankohta on heinäkuun alku ja budjetti noin 5000e/2 aikuista.
Ensisuunnitelmamme oli NYC ja MIAMI, mutta koska euro on nyt niin alhaalla, mietimme että rahat loppuvat siellä kesken.
Tarkoitus on olla lämpimässä, nähdä kulttuuria ja kokea jotakin, minkä vaikutus kestää useita kuukausia. Viime vuonna olimme Hong Kongissa ja se kannatti.
Kokeneemmat matkustajat, HELP! Mietimme mm. näitä: Kuuba, Thaimaa (ja muu Aasia)
Kannattaako yhdistää esim. Singapore ja Bali? Meneekö lentoihin turhaa aikaa?
Kiitos kaikille vinkeistä!!!!
MINNE HEINÄKUUSSA 2VK???
MInneMatkalle?
4
727
Vastaukset
- Menkää Viroon
on uusavuttomuus huipussaan kun rahaa on mutta ei itse osaa päättä minne mennä? Aika vaikeaa noeuvoa mutta menkää Timbuktuun. Ja menekö siirtoihin turhaa aikaa...menee. Ja heinäkuussa voi unohtaa aasian jos ei halua kastua. Mikä ihmeen juttu tämäkin on?
- minneMatkalle
kiitos, mutta kysyin ihmisten kokemuksia. Älä viitsi tuhlata aikaasi.
- heinoset
Dubai tai Egypti. paljon kulttuuria ja takuu lämmintä. Viime vuonna oltiin Egypti ja nyt menemme Dubai 4 tähden hotelli! Lupaavat että on unohtumaton elämys
- just joo
Heinäkuussa Dubai, tai Egypti. Siellä on aurinkossa 40.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko852197- 431770
Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!
Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!711532- 761306
Pitsaa selliiä
Onko uudet pitsat hyviä, kannatteooko käyvä vai suosiollako pittää hilipasta sotkamoon261184- 481173
- 771171
- 591071
Nyt tiedän
Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai38994- 37943