Vattenfalin asiakaspalvelu

Monopolit pois

On surkeaa. Sähköisesti ei kukaan vastaa (odottanuit noin 2viikkoa)
Puhelimella kun pitkän jonotuksen jälkeen saa jonkun kiinni , niin sittenkään ei asia korjaannu.
Kyseinen henkilö huonosti selvitti ongelmaa ja lähetti sähköpostia, vastasin hänelle sähköpostilla, eikä siihen ole ole kuulunut vastausta.
Siirtomaksuja kuitenkin tulee maksettua 500-1000€ kuukaudessa

1

516

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vattenfall_asiantuntija

      Hei,
      Sain seuraavan vastauksen Asiakaspalvelustamme:

      "Hyvä asiakkaamme,
      Pahoittelumme, että olette joutuneet odottamaan vastausta kysymyksiinne.
      Asiakaspalvelussamme on ollut ruuhkaa ja jonotusajat puhelimessa, sekä vastausajat sähköpostiviesteihin ovat olleet normaalia pidemmät.
      Touko – kesäkuun vaihde on asiakaspalvelussamme vuoden kiireisintä aikaa, koska mm opiskelijat muuttavat pois ja laskutuksestamme lähtee asiakkaillemme suuri määrä laskuja. Nämä nostavat aina hetkellisesti yhteydenottojen määrää asiakaspalvelussamme.

      Erityisesti maanantaipäivät ovat ruuhkaisia viikonlopun jälkeen. Loppuviikolla puheluiden määrä tasaantuu, jonka johdosta jonotusajat usein lyhenevät ja asiakas pääsee nopeammin palveltavaksi.

      Jos haluat, että otan yhteyttä, niin voit laittaa viestin suoraan minulle [email protected], niin hoidan asiasi kuntoon."

      Terveisin Airi Laakkonen,
      Vattenfallin energia-asiantuntija

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      73
      3931
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      101
      3515
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      79
      3343
    4. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      36
      2648
    5. Mitä ajattelit kun näit

      kaivattusi ensimmäisen kerran? xd
      Ikävä
      124
      1618
    6. Nyt meni lopulliset lämmöt.

      Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta
      Sinkut
      36
      1526
    7. Sulla on avaimet ja keinot

      Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi
      Ikävä
      19
      1144
    8. Meitä ei tule

      Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌
      Ikävä
      22
      1124
    9. Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla

      Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?
      Ikävä
      42
      1110
    10. Itseään kannattaa tarkastella realistisesti ja

      miettiä mihin ne rahkeet oikeesti riittää. Tyhmempikin ymmärtää että varakas ylemmän tason mies ei kelpuuta sellaista ku
      Ikävä
      118
      1026
    Aihe