Olemme menossa lentäen Riikaan ja suuntaamme suoraan Jurmalaan rantaelämään. Miten nelihekinen perhe pääsee kätevimmin ja edullisimmin suoraan lentoasemalta Jurmalaan, tarkemmin kai Majoriin ?
lentoasemalta Jurmalaan
2
515
Vastaukset
- Jurmalaan mekin
Taksilla pääsee vaivattomimmin. Talvella taksi taisi maksaa noin 17 latia. Bussilla joutuu menemään ensin Riikaan ja sieltä sitten junalla tai pikkubussilla takaisin lentokentän ohi Jurmalaan.
- Riian kävijä
Edullisin on tietenkin paikallisbussi ensin Riikaan Stockmanin eteen (á 0,70 latia) ja siitä n. 150 metriä eteenpäin on keskusrautatieasema Origon liikekeskuksessa. Junia lähtee vähän väliä. Lippu ostetaan lippuluukulta etukäteen ja maksoi aikuiselta Majoriin edestakaisin 1,85 latia., varmaankin alle latin yksi suunta. Juna oli tällä kertaa ihan moderni ja asemat näkyivät valotaulusta junan sisältä. Helppo homma.
Säästö on nelihenkiselle perheelle muutaman latin luokkaa. Bussi-juna - systeemillä lapset oppivat liikkumaan julkisilla, mutta mukavinta on tietysti matkustaa taksilla, varsinkin isojen matkalaukkujen kanssa. Bussissa kuulemma voidaan periä lisähinta isosta laukusta. Omalle kohdalleni ei ole koskaan näin sattunut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986138KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495607Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522649Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042066Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1241717
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191613Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731187
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään33998