Kepu uusi koko johtonsa, puheenjohtajaksi Kiviniemen Mari ja Väyrynen uhmakkaana ulos. Varapuheenjohtajistosta jäi ulos ilomantsilainen Hoskonen. Ei paha. Myös puoluesihteeriksi tulossa Laaninen, kenkää Korhoselle. Ei paha. Mitä mieltä ollaan. Unohetaanko Kepun kepuilut: lautakasat, morsiommet, diilit liikemiesten kanssa, säätiösotkut jne. ? Onko pöytä puhas?
nousuko kepulle
kepulainen
3125
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ei hommaa hoideta pelkillä henkilövaihdoksilla. Mätäpaiseet jäävät puhkaisematta. Sama näkyy täälläkin paikallisissa touhuloissa. Mitähän kaikkea löytyy Lieksasta? Miettikää ja arvelkaa vaikkapa virkoihin valittujen taustaa selvittämällä. Vihreää pitää tunnustaa, eikä niin. Jos ei niin boikotti isköö.
mutta ”kepujen” sisäinen kello on niin riitaista jo keskenänsä, ettei siitä mitään tule, sillä Mari Kiviniemi on niin kiltti ja ryvettymätön poliitikko, ettei hän millään selviä omista selkään puukottajistaan.
Piti toimittaa Lahteen jätesäkillinen yrityselämältä saatuja euroja, joilla ois saatu mieleinen puoluejohto. Näillä piti ostaaa äänet sopivillle tyypeille. Perhana kun tapasin vanhan koulukaverin Joensuussa ja jäätiin ottamaan pari pitkää ja myöhästyn junasta ja nyt on vaalit pietty ja iso kankkunen. Tosa on pirun iso nivaska setelii joten taian lähtee säkin kanssa Äkäslompoloon ja sieltä Ruottin kautta Etelä-Amerikkaan. Joten moro vaan