Töihin laivalle?

Voisiko joku laivalla työskentelevä kertoa elämästä aluksella ja työstään siellä. Kiinnostaisi tuo kansipuoli enemmän, muukin kyllä ok.
2392
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kato ny niitä tyyppejä jotka on laivalla töissä, esim. baarimikot, tarjoilijat, järjestyksenvalvojat. Jokainen on niin saatanan masentuneen ja vittuuntuneen näkönen että on varmasti hohdokasta hommaa paskalla palkalla. Mutta töihin sinne pääsee kuka tahansa, ei oo ammattitaidolla pilattu tätä porukkaa.

Äänestä
  • Kyllä siellä on valtaosin hymyilevää ja iloista porukkaa ollut. Katsopas peiliin missä vika on, jos kaikilla näyttää vituttavan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hannes.hakkarainen kirjoitti:

Voisiko joku laivalla työskentelevä kertoa elämästä aluksella ja työstään siellä. Kiinnostaisi tuo kansipuoli enemmän, muukin kyllä ok.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu