Tuleeko Englanti kotiin nopeammin Etelä-Afrikas kuin postikortti

Wanha Futaaja

Daily Mirrorin kommentaattori esitti otsikon kysymyksen. Muvava havaita, ettei huumori ole loppunut briteiltä, vaikka peliesitys, jälleen kerran, MM-kisoissa ontuu. Kieltämättä tuli Kolmen Leijonan eilisestä pelistä paikoin mieleen edellisten kisojen umpisurkea kokonaisesitys. Jenkeillä oli jopa ensimmäisellä puoliajalla pallonhallintaprosentit puolellaan ja laukauksetkin suunnilleen tasan. Tauon jälkeen Englanti paransi ja ensimmäiset vajaat 10 min. näytti siltä, että ehkäpä tästä peli tulee sittenkin. Mutta siihen se sitten loppui ja uskomattomin tapahtui lopussa: Englanti syötteli taaksepäin ja varmisteli tasapeliä ja yhtä pistettä. Kukapa olisi ennen peliä uskonut moiseen? Jos se yksi Altindoren tolppakuti olisi uponnut, olisi uponnut myös Englanti. Pelottavan lähellä se oli.

Kisat toki ovat alussa ja kaikki voi vielä muuttua. Mutta, kaiken pitääkin muuttua. Muuten siinä tosiaan käy niin, että joukkue on kotona jo ennenkuin postikortit ovat tulleet.

2

169

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • skitsoskeptis

      Ensimmäiset ottelut ovat aina olleet ja tulevat aina olemaan surkeaa futista. Varsinkin se loppukymmenminuuttinen, jolloin saatetaan varmistella jopa 0 - 1 tappiota, ettei maaleja tulisi omaan päähän lisää. Kunhan pelissä alkaa olla todellista panosta, tullaan näkemään aivan erilaista futista.

      .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      201
      7048
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      159
      2086
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1718
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1410
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      55
      1278
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      57
      1165
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      100
      1094
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      7
      1036
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      257
      985
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      979
    Aihe