jokos

kohta alkaa olla kiire, onkohan jotain 20 kk aikaa jäljellä. nyt ostelemaan niitä puhdistamoja ja kaivinkoneen työhön.
4144
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

mie se en osta mittään, jos joku sen mulle kustantaa nii sitte. vappaaehtosesti en paskaputkiloitani uusiks vejä.

Äänestä
  • on monemoista yrittäjää,osalla kokemusta laitteista osalla ei ollenkaan,laitteita on myös vaikka mitä osa täyttää vaatimukset osa ei,että kirjavaa on tarjonta.

    Äänestä

  • kurapaska kirjoitti:

    on monemoista yrittäjää,osalla kokemusta laitteista osalla ei ollenkaan,laitteita on myös vaikka mitä osa täyttää vaatimukset osa ei,että kirjavaa on tarjonta.

    vasta oli uutinen lehdessä, että 68 v täyttäneen ei tarvitse omia puhdistamoja rakentaa. Jos tilalla asuu nuorempia, sitten kyllä.
    tämä tieto Kalevasta.

    Äänestä

  • vanhat vapautetaan kirjoitti:

    vasta oli uutinen lehdessä, että 68 v täyttäneen ei tarvitse omia puhdistamoja rakentaa. Jos tilalla asuu nuorempia, sitten kyllä.
    tämä tieto Kalevasta.

    tämä on sitä kepun politikointia.ministeri paula lehtomäelle tuli pupu pöksyyn, kun suuressa viisaudessaan tämän jätevesi-asian nuiji laiksi. vaalit ovat tulossa, onhan niistä pientä hyötyä pienelle ihmiselle, kuten tämä esimerkki osoittaa. Kunnes vaalit ovat ohi, palataan ruotuun. Näinköhän se menee?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jädevesiasiat kunnos kirjoitti:

kohta alkaa olla kiire, onkohan jotain 20 kk aikaa jäljellä. nyt ostelemaan niitä puhdistamoja ja kaivinkoneen työhön.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu