Romu-Ukko Muhos

servoletti

Huijari pulju, lupaa maksaa esim. auton romusta... turha ootella tilille maksua, parempi pyytää maksu käteisenä. VÄLTTÄKÄÄ KOKO ROMU-UKKOA onhan noita muitakin yrityksiä, jotka pitää sanansa

24

8039

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • foorti'

      Huijari mikä huijari

    • mersumiäs

      samaa mieltä

    • gasoline.

      Romumetalli Oulu homma toimii...ukko sieltä ja syvältä

      • muhoksem miäs

        ei maksa ei


    • sami-sammakko

      ei ole yhtään tervepäistä ihmistä.

    • Ei petettävissä

      Ei kannata todellakaan luottaa Romu-Ukko firman lupauksiin. Lupasivat maksaa autonromusta "päivän hinnan", mutta kun pyysin rahat paikanpäällä käteen, niin ei ole kuulunut sen jälkeen mitään. Eiköhän niitä löydy rehellisiä tälläkin alalla.

    • huru-ukkoooo

      Muhos nyt on Muhos. Idioottien sisäsiittoinen kylä, jossa kaikenmaailman epäonnitsujat rakentelee talot Koivikon pellolle tai Anttilan -alueelle.
      Piiri pieni pyörii. Tyypillinen ristiinnussittu käpykylä, jossa sais naiset jo lähtee hakeen munaa vähän kauempaa kuin muhoksen landelta.

      • mitä

        Ei ole huru-ukkoooo ilmeisesti saanut muhoksella kun noin katkera on....


      • ksdnd

        minä oon mieheni elämäni aikana muhokselta löytäny, ne on niitä kunnon äijiä eikä mitään äitin pikku poikia niin ku kaupungissa!!


      • homojen Muhos
        ksdnd kirjoitti:

        minä oon mieheni elämäni aikana muhokselta löytäny, ne on niitä kunnon äijiä eikä mitään äitin pikku poikia niin ku kaupungissa!!

        No niin olet löytänyt! mutta sinähän oletkin homo!!! heh heh...


    • sdfdsfsf

      jaa-a sillon ollut jo tällasta

    • dgdgdgdfgd

      Kyllä on romu-ukko aina mulle maksanut mitä luvannut

      • qwertua

        turpeellako?


    • pudis1

      Se on Pudasjärveltä täällä meitä on muitaki jotkaa osaa tommosia hyväuskosia höynäyttää ;)

    • 666-

      annoittako tilinumeron,vai

    • Muhoslainen mulli

      Mulle ainaki maksanu aina suoraa käteen, jos oon ite vieny paikanpääle. sen tiete ymmärtää jos tahtoo jostai esim. romuautosta päästä eroon ja soittaa sen hakeemaan paikanpäältä kiireellä jostain parkkipaikalta pe iltana. Romu-Ukko ajelee rekalla paikalle johonki Ouluu, jossa auton tötterö parkkipaikalla, ikkuna sakkolappuja täynnä. Kai te tajuatte, kun haaveilette saavanne perjantai iltana siittä jonku kympin rahaa, että sillä Romu-Ukolla menee jo rekan nupin polttoaineisiin ne rahat. En usko et sillon kauheen mielellää ennää makselee mittää.... Kannattaa aina sopia asioista etukättee :)

    • Oulusta1

      Ostaako tämä firma romuautoja vielä? Saako romutustodistusta vai miten asia hoituu ns: virallisesti?

      • konna2

        ei sillä ole ees liikenne lupia ja kumminki ajaa eurasta raaheen kuormia. ja paljon muuallekin


      • prkl
        konna2 kirjoitti:

        ei sillä ole ees liikenne lupia ja kumminki ajaa eurasta raaheen kuormia. ja paljon muuallekin

        kyllä sillä vaan luvat oli prkl.


      • Olli Kempelestä

        MInä olen saanut rahat sovitusti , ja romutustodistus tuli poston kautta .
        Taas olis kaksi auton romua jotka pitäis tuoda Muhokselle .
        Ei kun kiitos hyvästä palvelusta


    • Ei Romu

      Joo On nuo Romuttamot Muutenki Huijareita. Auto voi olla monia vuosia vielä trafin Kirjoissa kun Ne Mulkerot ei tee Oikeita Romutus todistuksia Niistä. Vituttaa tuommonen saatana.

    • aatomies

      Vaan eipä kuskaa Romu-Ukko enää ku meni konkaan

    • khoyi

      no jo oli källi äijä toikin romu maisteri voihan kökkö.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      5
      1264
    2. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      168
      1183
    3. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      102
      1045
    4. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      987
    5. 131
      884
    6. Olimmeko molemmat

      ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.
      Ikävä
      71
      884
    7. Me, kaikki suomalaiset, emme pommita Pietaria

      Vaikka Suomen tasavalta, yhdessä muun Euroopan sekä USA:n kanssa käykin hyökkäyssotaansa Venäjää vastaan, pommittaen nyt
      NATO
      271
      879
    8. Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!

      Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      64
      786
    9. Mun on ikävä sua J ,

      Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan
      Ikävä
      45
      783
    10. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      395
      753
    Aihe