Suuri määrä

pilleriville

Lääkkeitä vernpaineeseen ja ei auta. Olen moni sairas ja on monta lääkettä vaivoihin, Nyt tuli sitten verenpaine tauti muitten lisäksi. Siihen on kokeiltu montaa lääkettä ja niistä jäi kolme. Nekään ei pidä painetta normaalissa kuin puolen päivää ja sitten illalla on taas 190/100. Pää on 'pöntöpöhönä', humalluttaa, ja aivot tuntuu hölskyvän hyytelössä. Sitten kun kunnolla humalluttaa tulee oksettava tunne,saa ootella koska pitää mennä yrjölle.
Aamupalana saa syödä kourallisen lääkeitä. Nyt pitäs mennä munuais tutkimukseen jos kerkee ennen kuolemaa.
Onkohan muillakin samoja oireita ja onko tietoa munuais tutkinnasta.

2

591

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Monet kokeilut

      Et kertonut saitko lääkkeet erikoislääkäriltä, kenties endogkrinoli tai sisätautien erik.lääk. ainakin minulle osasi antaa lääkkeet monen kokeilun jälkeen, ja minulla oli ihan kamala olo jostain lääkkeistä, varsinkin kun otin ne yhtäaikaa kuin sokerilääkkeet, kyllä se oli taiteilua joka pv. pahoinvointi heti aamusta.

      Nyt olen järjestänyt niin, että otan sokerilääkkeet ensin ja aamupalan syötyäni otan verenpainelääkkeet jonkun ajan kuluttua en samalla kertaa, ja juoksin ainakin 10 kertaa lääkettä vaihtamassa, kunnes yliop.sairaalan sis.pkl:n endokr.antoi oikeat minulle sopivat lääkkeet, liekö ollut sattumaa vai mitä.

      Minullakin pulssi oli 90- heti aamulla ja verenpaine heitti pitkin päivää 170-190- ja alapaine yli sata jollain pillereillä, mutta nyt se pysyy 2:lla eri lääkkeellä, (pienet annokset molempia) n. 125-140/85 pulssin ollessa n. 60-65 tasolla. Munuaisasioista en osaa sanoa mitään, sen kanssa en ole joutunut tekemisiin.
      Mutta onnea ja koeta selvitellä miten lääkkeet passaa ja pitääkö ne ottaa kaikki kerralla? Siis aamulla.
      Kun jokainen on erilainen, lääkkeet voi toisille vaikuttaa ties miten.

    • Verenpaine OK

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      239
      3061
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      17
      1718
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      21
      1410
    4. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      104
      1238
    5. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      129
      1231
    6. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      75
      1147
    7. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      1052
    8. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      1035
    9. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      957
    10. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      135
      952
    Aihe