Minulle

tuli tänään kirje liikenneturvallisuusvirastosta, jossa Konekesko kutsuu minun Yamaha 125 Viragon tarkastettavaksi. Onko teille tullut samanlaista kutsua? Tiedättekö mitä tarkastus sisältää? Kirjeessä oli vain, että ajoneuvossa saattaa olla liikenneturvallisuuteen vaikuttava virhe tai poikkeama.
2324
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Se selviää. Eikä käsittääkseni maksa kuin vaivan. Tarkistavat ja hoitavat tarvittaessa kuntoon...Voit tieteski soittaa huoltoon ja kysyä...

Äänestä

kummallista kyllä 650 dragstarille tuli tänään samanlainen kirjelmä....nyt vaikka pöyrä on jo 10v vanha....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mymm3l1 kirjoitti:

tuli tänään kirje liikenneturvallisuusvirastosta, jossa Konekesko kutsuu minun Yamaha 125 Viragon tarkastettavaksi. Onko teille tullut samanlaista kutsua? Tiedättekö mitä tarkastus sisältää? Kirjeessä oli vain, että ajoneuvossa saattaa olla liikenneturvallisuuteen vaikuttava virhe tai poikkeama.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu