Heippa!
Etsiskelen siis tanssin harrastajia, jotta saataisiin kiva harjoitteluryhmä kasaan. Harjoiteltaisiin tanssia/ tekniikoita yhdessä ja pidettäisiin superhauskaa!
Itse olen 20-vuotias turkulainen tyttönen. Rakastan kaikkea tanssiin liittyvää sanoinkuvaamattoman paljon. Olen harrastanut lähinnä show tanssia n. 6 vuotta. Itseasiassa sitä aiemminkin, mutta vähän eri lajeja ja eri paikoissa. Streettiä ja hiphopia on myös tullut tanssittua ja intoa riittäisi niihinkin, mutta aikaa ei ainakaan vielä. Olen tanssinut esimerkiksi Tanssituvalla ja Funkyssa. En tiedä vielä kummassa jatkan ensi syksynä. Viime vuonna olin show tanssin SM-kisoissa. Harmittavan vähän olen päässyt treeneihin töiden ja koulun takia, mutta toivottavasti pääsen nyt opiskelemaan Turkuun, niin järjestyy aikaa lisää ja voisi taas yrittää kisoihin päästä:)
Ajatukseni oli siis koota tanssijoita, joiden kanssa olisi kiva vaikka kehitellä omia koreografioita ja kokoontua treenailemaan jonnekkin. Kesällähän voi ulkonakin treenailla. Saa samalla raitista ulkoilmaa. Niin ja eihän mikään estä vaikka oman tanssiryhmän perustamista myöhemmin jos oikein intoa riittää;) Minun puolestani ei ole mitään väliä minkä tasoinen tanssija olet, kunhan harrastat esimerkiksi show, jazz, street, hiphop, tai jotakin muuta lajia. Siitäkin voisi tulla hauskaa jos yhdistäisi monen eri lajin harrastajia ja tanssityylejä:) Eli vaikka olisit juuri vasta aloittanut, niin mukaan vaan!
Laittakaa viestiä mieluummin suoraan mulle s.postiin: [email protected]
Laitan tänne sitten välillä infoa, että missä mennään projektin kanssa:)
Tanssiryhmä TURUSSA pystyyn!
espeepee
3
540
Vastaukset
- pät pät
Onkos onnistunut porukan kokoominen voisin olla kiinnostunut tulemaan mukaan! =)
- tanssista kiinnostun
olisiko turussa 13 vuotiaille omaa tanssi ryhmää lapseni olisi kiinnostunut :)
- mä vaan
Katso Turun Naisvoimistelijoiden sivulta, niillä on ainakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1101064
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82794Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat262586Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede15563- 65531
- 92499
- 26492
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.47491- 47427
- 30416