tästä tapauksesta kukaan tiedä eikä oo silminnäkijöitä. Tai ei uskalleta kertoa. Kenen ovi on seuraavana?
http://www.kainuunsanomat.fi/cs/Satellite/Kainuu/1194645380141/artikkeli/ei kiinniottoja kerrostalon ampumatapauksessa.html
http://www.kainuunsanomat.fi/cs/Satellite/Kainuu/1194645380141/artikkeli/ei kiinniottoja kerrostalon ampumatapauksessa.html
Vastaukset 4
Vanhimmat
Miksi ei uskalleta kertoa? Mitä pelättävää siinä on? Ei siitä kertomisesta kukaan joudu ongelmiin vaan se joka ammuskeli.
Sehän oli NIIN turvallista ja rauhallista seutua joku viikko sitten....huumehöröt siellä asuu ja ampuu.
Senhän tietää jokainen. Taas oli palanut eräs huumekämppä keskustassa. Ja ei ollut syntyperäisiä suomalaisia kaikki.Joten ovat levittäytyneet keskustan alueelle että eivät kärähdä niin helposti mutta kytillä on oma kyylä....
Herää, joka puolella Kajaania tapahtuu. Lue päivänlehtiä niin näet että joka helkatinkolkassa on tummaihoisia, huumehörhöjä ja ei mieluisia ihmisiä. Itse olen asunut omakotialueilla niin kätönlahdessa, lohtajalla kuin hettenmäessä ja samanlaista ja yhtä paljon/vähän tapahtuu kaikkialla.. joka puolella on ihmisiä ja joka puolella tapahtuu.. olisiko vain aika herätä tähän maailmaan.. sinunkin?
Haluammeko säilyttää yhteiskuntarauhamme entisellä tasolla vai päästämmekö kaiken repsahtamaan kuten esimerkiksi joillakin Ruotsin, Saksan, Ranskan ym alueilla on käynyt. On pelkkää TYHMYYTTÄ sanoa että emme vaan voi asioille mitään ja että se on vain tätä maailmaa johon pitää herätä.
Siitä olen aivan varma että et ole asunut kolmella eri omakotialueella Kajaanissa ja että kaikki paikat ovat yhtä levottomia kuin kaupungin vuokra-asuntoalueilla jonne on majoitettu tavallisten ja rehellisten ihmisten sekaan paljon rikollisia, juoppoja ja ulkomaalaisia yhteiskuntaamme sopeutumattomia sekä mielenterveysongelmaisia( tutkimusten mukaan mielenterveysongelmat pakolaisille moninkertaisesti yleisempiä kuin muulla väestöllä). Kova elämä jättää jälkensä, kun nämä laitetaan laumoittain tänne mellastamaan niin ongelmat ovat taattuja. Halutaanko me tällainen yhteiskunta?