Ihmetellä täytyy mitä kaikkea myrkkyä ne markariini levitteiden valmistuksessa käyttävät. Kaveri kertoi prisman kahvilassa, että säiliöautolla olivat kuskanneet markariinitehtalle sellaista myrkkyä, että rikkihappokin jää toiseksi. Tätä ainetta jos muutama pisarasta iholle tipahtaa niin ihminen kuolee.
Ja tätä käytetään näihin levitteisiin???? Kyllä meidän perhe siirtyy käyttämään pelkästään voita. Mitenkä voi olla mahdollista, että viranomaiset voivat antaa luvan tällaisen aineen käyttöön. Ei ole enää mikään ihme, että ihmisiä sairastuu erilaisiin syöpiin ja alerkioihin kun elintarvikkeisiin saa ihan luvan perästä saa laittaa vaikka minkälaista myrkkyä?
Markariinilevitteet myrkyllisiä!
10
428
Vastaukset
- luulen ma
...jotakin linjastojen/kaluston pesuainetta?
- voi-silimä
mitä sinä nyt höpötät. Ookko sinä siirtynä nyt sinne prisman kahvioon.
- Lisä-aine blues
voi-silimä kirjoitti:
mitä sinä nyt höpötät. Ookko sinä siirtynä nyt sinne prisman kahvioon.
En usko myrkkyihin,mutta minulla kammo kaikenmaailman margariineihin.Ovat täynnä lisä-aineita.Tässäpä
teille minun levitteeni:Purkki rahkaa ja samanverran oivariinia sekoitetaan.Lisätään vähän vettä ja paljon
silputtua ruohosipulia.Mausteeksi vähän paprikajauhetta.On hyvää ja kevyttä. - voi on aina voita
Lisä-aine blues kirjoitti:
En usko myrkkyihin,mutta minulla kammo kaikenmaailman margariineihin.Ovat täynnä lisä-aineita.Tässäpä
teille minun levitteeni:Purkki rahkaa ja samanverran oivariinia sekoitetaan.Lisätään vähän vettä ja paljon
silputtua ruohosipulia.Mausteeksi vähän paprikajauhetta.On hyvää ja kevyttä.myrkyksi luokiteltavia lisäaineita! Suurin osa näistä lisäaineista on kaikkea muuta kuin terveellisiä! Se on tosiasia. Jokainen voi syödä vaikka paskaa jos siltä tuntuu, mutta meillä ei käytetä kuin voita juuri sen lisäaine määrän takia jota levitteissä on!
- SheilaK
Lisä-aine blues kirjoitti:
En usko myrkkyihin,mutta minulla kammo kaikenmaailman margariineihin.Ovat täynnä lisä-aineita.Tässäpä
teille minun levitteeni:Purkki rahkaa ja samanverran oivariinia sekoitetaan.Lisätään vähän vettä ja paljon
silputtua ruohosipulia.Mausteeksi vähän paprikajauhetta.On hyvää ja kevyttä.Margariiniahan se Oivariinikin lienee, sisältää lisäaineita...! Margariineja on monenlaisia.
- silloin voita!
laitettiin margariiniin kissanraatoja. Onko se sitten terveellisempää kuin mainitsemasi myrkky?
- Kissikissi
En muista juurikaan 50-luvusta, mutta 60-luvulla propagandaa runoiltiin seuraavin säkein: "Ennen kissat haudattiin multaan, mutta nyt ne haudataan Suvikultaan". Muuten leipää syömälläkin kuolee. En ole kuullut ketään, joka olisi elänyt loputtomiin leivällä ja voilla.
- Rakko-kaaje
Että isätä pani lehmää ja lehmä kuoli syöpään.
Runo :
Kylläpä nyt nyt nytkähti maidon hinta nousuun .
ja samalla myös rytkähti Maekkaruinut isännän housuun
Sinun markariiniukon piässä on alerkioihin ja syhviilis ! Silloinen pohjos-Karjala projekti sen osoitti. Sydän ja verisuoni kuolleisuus laski huomattavasti kun voista siirryttiin kasvisrasva levitteisiin. Samalla tavalla lehmät laiduntaa moottoriteiden varsilla josta ne saavat mm gadmiumia lyijyäkin moninverroin myrkyllisempää. Ruotsalaisessa maidossa mitä ArlaIngman mm. käyttää on Tzernobilin jäänteitä. Se pahin pilvihän meni keski-Ruotsin yli ja säteily jos mikä aiheuttaa syöpää sekä epämuodostumia.
- propakantaa
puheisiin! Se mies osaa valehdella lääkevirmojen piikkiin ja tyhmille ihmisille kaikki menee kuin veitsi sulaan voihin!!!Pohjois-karjala projekti ei ole vähentänyt kuolleisuutta yhtään eikä ole vaikuttanut 35 vuoden aikana sydänperäisiin kuolemiin mitenkään!!
Sama ukonturjake sain veren kolestroli arvon 7:stä 5:teen laskettua ja näin 500.000 ihmistä lisää syömään kaliita kolestroli lääkkeitä TURHAAN! Jos tuhat ihmistä syö kolestroli lääkettä, niin 7:lle ihmisille niistä VOI olla hyötyä. Kaikki muut syövät lääkettä TURHAAN!!!!!!
Siinä sinulle FAKTA TIETOA!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1836480Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto925377Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143735Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1223375Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT1892767Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat742335Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku12088Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val451684Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne191626- 981346