palvelussa ei kerrottu kaikkea

Kymppi sinne toinen

Asiakaspalveluun soittaessani kysyin mistä moiset hinnat tulleet pakettiliittymälle kun ovat menneet yli niin paljon. Maksan liittymän mutta se on sukulaisen käytössä. Sitten jotenkin siinä asiakaspalvelun puhelun aikana tuli sovittua että laitetaan sinne saldoraja? Saldorajan määrää ei puhelimessa edes kysytty, puhuin vain että ennenkin oli sellainen. Ei kerrottu että sen voimaanlaitto maksaa 10 euroa puhelimitse ja on ilmainen netin kautta. Varmasti tässä nyt kaiken maailman asiat osaa ite ottaa ja muistaa kun muutnekin kärsii infoähkystä kaiken aikaaa h*vetti.
Ja sitten kesti omasivuilta saada lopullinen vastaus kysymykseen 2-3 viikkoa lupaamansa 2-3 päivän sijaan kun kysyin miksi kymppi meni laskusta. Olisi kaikki olleet tyytyväisempiä kun olisi kertonut puhelimessa jo tämän asian minulle. Kymppi minun rahoissani merkkaa sen verran paljon, että ei kiinnostaisi kovasti jaella turhaan.

1

319

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 23123231213

      Kannattaa muistaa etta Eurooppaan saapuessa voivat kysya kuinka aikoo itsensa yllapitaa eli kansainvalinen luottokortti on hyva olla. Itse asun taalla Brasiliassa ja miltei jokaisella Eurooppaan suuntautuvalla lennolla on joukko brasilialaisia jotka kaannytetaan. Kaytos, ulkonako yms. on syyta olla kunnossa. Kielitaitokin auttaa.

      Mutta kuitenkaan brasilialaiset eivat viisumia tarvitse.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla

      Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk
      Maailman menoa
      54
      7702
    2. Juuri nyt! Parturi bongattu Sannan seurassa!

      🌐 Breking News 📢 🗞️ 🆕 Kaksikko bongattu Suomen Helsingin Töölöstä. Kyllä. Sieltä samasta Töölöstä, josta kuppakin
      Maailman menoa
      20
      7354
    3. Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä

      HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html
      Maailman menoa
      171
      6891
    4. Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava

      Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta
      Maailman menoa
      53
      6732
    5. Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös

      seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.
      Maailman menoa
      39
      5737
    6. Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?

      Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k
      Maailman menoa
      76
      5710
    7. Ratkaisujen tarjoamisen sijaan SDP on keskittynyt levittämään väärää tietoa

      Kokoomuksen kansanedustaja Martin Paasi on turhautunut eduskunnassa käytävään salikeskusteluun. Hän kertoo, miksi. – Ko
      Maailman menoa
      101
      5466
    8. Persut ne lomailee veronmaksajien piikkiin

      Nämä rötösherrat kyllä putoavat onneksi eduskunnasta. Ja kuten Marin maksoi aamupalansa, niin nämä reissut pitää periä m
      Maailman menoa
      24
      3165
    9. Minne haluaisit

      päästä kaivattusi kanssa ensimmäiselle yhteiselle matkalle?
      Ikävä
      50
      866
    10. Näytit tosi hyvältä

      Myös uudella tyylillä. 😊
      Ikävä
      59
      818
    Aihe