Kun subbari popittaa sisäänpäin? :'(
Mitäs on käynyt..
1145412554
7258
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
kaiutinjohtojen ja - väärinpäin, kokeilehan. Tai vaiheistus (Phase) vahvistimesta väärässä ääriasennossa.
Minulla on siis kytketty kaksi 12" tuumasta subia yhteen ja nyt se toinen on ruvennut soimaan sisäänpäin..
Kyllä minusta olen gainin pitänyt hyvin silleen "ehkä" että ei nyt kuiteskaan ne kärähdä.
Pitää nyt katella noita asetuksia..
ELi siis vaihda toisen subin johdot keskenään. Vaihdat plussan miinukseen ja miinuksen plussaan.
onko molemmilla omat kammiot?, jos niin pienikin tilavuusero niin soi eri vaiheessa.. monta puhekelaa? millainen vahvistin? miten kytketty?
Ongelman, toisestä subbarista oli pudonnut kotelon sisään miinun napa.. ihme kun on soinut silti :D:D
Veikkaan että toinen ei ole soinut ollenkaan. Selittäisi hyvin miksi kalvot liikkuneet erisuuntiin. Kyllähän se toinenkin elementti tuottaa ääntä vaikei siihen virtaa menekään. Se toimii passiivielementtinä.
Se toinen soi, mutta sisäänpäin?
Mie korjasin, kun edellinen käyttäjä oli ohmittanut väärin nuo.. ärsyttää nyt vaan kun menin ostamaan nuo subbarit kalliilla.. :/ jumaliste!
Ei voi bilistellä..