Huoneistokohtainen mediamaksu

ruutukasvo

Saksa ja Sveitsi ottivat käyttöön meillä parjatun maksun, joka toteutuu lupamaksun hinnalla, Saksa 235 ja Sveitsi 335 euroa. Koittakaa arvata mitä käy meillä? Nyt maksu tulee varmasti ja se tulee lupamaksun hinnalla, ei suinkaan 175 eurolla. Tästä saadaan kiittää purnaajia. Sen lisäksi Saksassa saa yleisradioyhtiö näyttää mainoksia. Esimerkki on niin hyvä, että siihen vedotaan, kun päätös tulee.

1

344

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • päättäjät on turhii

      Huoneistokohtanen maksu suosii MAMUJA, kun on 10 lasta 20 mummoa. Taneli tavis saa taas maksaa yksin koko potin. Mamujen maksu menee tosin SOSSUUN, joten se ei haittaa silleen. Nää meittin tyhjöntoimittajat (päättäjä) tuhlas tän hylätyn maksun käsittelyyn satoja tuhansoa, jolla ei saatu mitään.

      Tää medioottimaksu pitää porrastaa TULOIHIN, et päättäjät saa maksaa itte kunnolla ja köyhiltä maksu vastaavasti pois. Teknisesti homma on HYVIN HELPPO. Verovirasto, joka maksun perii saa ITSELTÄÄN edellisen vuoden tulotidot ja voilaa niistä saadaan suora PROSENTTI. Jo lastentarhassa oleva skidi osaa moisen softan tehdä ja hintaakaan ei tulis paljoo. Mut nää PÄÄTTÄJÄT tilaa softan xzy firmasta kovalla hinnalla ja se ei toimi. Sama nähtiin, sillon aikasemmin, kun tää verovirasto päivitti systeemit ja homma oli pitkään ja pitkään sekasin.

      HELPOIN tapa on ottaa raha suoraan siitä kuuluista BODJETISTA, joka ei koskaan pysy raameissaa vaan korotellaa kerran tai kasi vuodessa. Siinä hoitus TV-maksu helpolla ja ei tarvittas miteen UUTTA TAPAA, jolloin säästöäkin tulis. Ehdotusta voi ihan vapaasti käyttää ilman mitään korvausta, jos tomppelit vaan osaa lukee nykysin.

      PS.

      Kriekkaan irtos rahaa kumman helposti, joten YLEn summa hoituu ALLE VIIKOSSA!!! Lasku tulee kuitenkin kansalle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      89
      7189
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      35
      3811
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      45
      3390
    4. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2542
    5. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      41
      2312
    6. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      208
      2306
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      122
      2202
    8. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      2129
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      24
      1868
    10. Siis hetkonen

      Rakastetaankohan me kummatkin toisiamme, ja aletaan tajuamaan se pikkuhiljaa 🤯
      Ikävä
      40
      1789
    Aihe