Auto on Honda CRV 2.2 D vm 2008. Kesärenkaat alkaa olla uusimisen tarpeessa. Arvostan eniten vähäistä rengasmelua. Onko kokemusta vaikkapa alkuperäisiin Conti:n verrattuna.
Olisin kyllä kiitollinen vinkeistä.
CRV Renkaat
8
5321
Vastaukset
- Hjonda
Paljonko sulla on mittarissa? Itsellä myös 2.2 kiisseli ja -08. Nyt 40tkm mittarissa ja kesänakit kaipaavat pikaista vaihtoa. Ajotyylini on rauhallinen mutta contit ovat silti sulaneet alle.
Tässä juuri pohdin, että mikä olisi kestävä & hiljainen rengas.- Renkaaaton
Sori, meni vähän pitkäksi tämä vastaus. 45 tonnia on lasissa ja pintaa jotain 3 milliä. Jos olet jo "nakittanut" Hondasi kerro kokemuksesta.
- nupaha
eikä nekään mitkään hiljaiset ole. Tai itseasiassa taitaa olla vika enemmän autossa kuin renkaissa. Vaimolla oli edellinen auto V70 ja siinä oli 17" eli matalat kumit ja se oli paljon hiljaisempi kuin tämä nykyinen CR-V. Sen verran olen asian eteen kerinnyt tehdä, että vararenkaankotelon vuorasin bitumimatolla. Lomalla täytyy ottaa auki noita tavaratilan verhoiluja ja laittaa lokasuojien päälle kans bitumimattoa. Sisälokareita ei ollut saatavilla tähän uuskoppaseen, joten ei ollut apuja niistäkään ja edessäkin ne on jätetty menemään vain puoliväliin sivusuunnassa noissa lokareissa. Miksiköhän ???
Muuten ihan hyvä auto, mutta ilmeisesti luotettavuuden (V70 ei ollut sitä kuin 100tkm asti) kustannuksella jouduttiin tinkimään vähän mukavuudessa. - pitkän matkan ajelij
Minulla on myös 2.2 D vm 2008, jolla ajettu 43 tkm. Alkuperäiset 225/65 R17 Michelinit alkavat olla lopussa.
Ajaminen niillä on kyllä sujunut hyvin.
Vaimon Civic 5D, jossa alkuperäisenä oli täristävä 225/45 R17 Michelin Pilot-rengastus, muuttui monin verroin mukavammaksi, kun siihen laitettiin 16" vanteet ja korkeampiprofiiliset Nokian Hakka H -renkaat 205/60 R16.
Onkohan jollain vastaavaa ajokokemusta CRV:hen tarjotuista Hakka Suv -renkaista.- paaveli59
misukat ja mittarissa 105.000
josta kesäajoa noin 60-70 tuhatta
pintaa jäljellä noin kolme milliä edessä.
auto honda accord 2.2 farmari
- Anonyymi
Nostellaanpa vanhaa ketjua.
Mitkä kesärenkaat on osoittautuneet hyviksi cr-v:hen? Nykyiset contit ovat olleet pettymys. Monta sarjaa ollut goodyear efficient grippejä perus farkuissa, pelaako suv-mallit myös hyvin? - Anonyymi
Joo, kiinnostaisi myös. Goodyearit olivat selvästi hiljaisemmat kuin Contit, kun pääsin vastaavaa CR-V:tä koeajamaan, kuin mikä itsellä on. Goodyearien mallia en tiedä. Entäs muita?
- Anonyymi
Hakka SUVit laitatin ensiasennusrenkaiden (Yokohama) 72 tkm:ssä ja ainakin nyt tuntuvat hijaisemmilta ja jotenkin mukavammilta. Aika näyttää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?
Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko1272111Jos nainen harrastaa seksiä
Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi2431893Kerran oltiin mekin kahdestaan
Saanko sanoa, että minua kyllä vähän huvitti jälkeenpäin? Olit kuin vapiseva jänis ketun vieressä valmis loikkimaan paik271750- 2241737
- 2151505
Pihlaja-puulle
Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos151279Oikeasti, voitais mennä kahville
ja jutella niin kuin normi-ihmiset. Kyllä toivon sitä. En pelkää kohdata enkä istua sun kanssa samassa pöydässä. Miten o841248Yritin keväällä unohtaa sinut nainen
mutta siinä kävi niin, että ikävä tuli korkoineen takaisin. Niin että mikä taikavoima sinulla on minuun, sitä joutuu mie421170Leton rannan kakat - hys hys hiljaa!
Hienolle rannalle on jostain ilmeisen selvästi tullut ulostusjätteitä. Mistään tutkimuksista ei ole vielä tietoa ja kuka771036- 781032