Auto on Honda CRV 2.2 D vm 2008. Kesärenkaat alkaa olla uusimisen tarpeessa. Arvostan eniten vähäistä rengasmelua. Onko kokemusta vaikkapa alkuperäisiin Conti:n verrattuna.
Olisin kyllä kiitollinen vinkeistä.
CRV Renkaat
8
5496
Vastaukset
- Hjonda
Paljonko sulla on mittarissa? Itsellä myös 2.2 kiisseli ja -08. Nyt 40tkm mittarissa ja kesänakit kaipaavat pikaista vaihtoa. Ajotyylini on rauhallinen mutta contit ovat silti sulaneet alle.
Tässä juuri pohdin, että mikä olisi kestävä & hiljainen rengas.- Renkaaaton
Sori, meni vähän pitkäksi tämä vastaus. 45 tonnia on lasissa ja pintaa jotain 3 milliä. Jos olet jo "nakittanut" Hondasi kerro kokemuksesta.
- nupaha
eikä nekään mitkään hiljaiset ole. Tai itseasiassa taitaa olla vika enemmän autossa kuin renkaissa. Vaimolla oli edellinen auto V70 ja siinä oli 17" eli matalat kumit ja se oli paljon hiljaisempi kuin tämä nykyinen CR-V. Sen verran olen asian eteen kerinnyt tehdä, että vararenkaankotelon vuorasin bitumimatolla. Lomalla täytyy ottaa auki noita tavaratilan verhoiluja ja laittaa lokasuojien päälle kans bitumimattoa. Sisälokareita ei ollut saatavilla tähän uuskoppaseen, joten ei ollut apuja niistäkään ja edessäkin ne on jätetty menemään vain puoliväliin sivusuunnassa noissa lokareissa. Miksiköhän ???
Muuten ihan hyvä auto, mutta ilmeisesti luotettavuuden (V70 ei ollut sitä kuin 100tkm asti) kustannuksella jouduttiin tinkimään vähän mukavuudessa. - pitkän matkan ajelij
Minulla on myös 2.2 D vm 2008, jolla ajettu 43 tkm. Alkuperäiset 225/65 R17 Michelinit alkavat olla lopussa.
Ajaminen niillä on kyllä sujunut hyvin.
Vaimon Civic 5D, jossa alkuperäisenä oli täristävä 225/45 R17 Michelin Pilot-rengastus, muuttui monin verroin mukavammaksi, kun siihen laitettiin 16" vanteet ja korkeampiprofiiliset Nokian Hakka H -renkaat 205/60 R16.
Onkohan jollain vastaavaa ajokokemusta CRV:hen tarjotuista Hakka Suv -renkaista.- paaveli59
misukat ja mittarissa 105.000
josta kesäajoa noin 60-70 tuhatta
pintaa jäljellä noin kolme milliä edessä.
auto honda accord 2.2 farmari
- Anonyymi
Nostellaanpa vanhaa ketjua.
Mitkä kesärenkaat on osoittautuneet hyviksi cr-v:hen? Nykyiset contit ovat olleet pettymys. Monta sarjaa ollut goodyear efficient grippejä perus farkuissa, pelaako suv-mallit myös hyvin? - Anonyymi
Joo, kiinnostaisi myös. Goodyearit olivat selvästi hiljaisemmat kuin Contit, kun pääsin vastaavaa CR-V:tä koeajamaan, kuin mikä itsellä on. Goodyearien mallia en tiedä. Entäs muita?
- Anonyymi
Hakka SUVit laitatin ensiasennusrenkaiden (Yokohama) 72 tkm:ssä ja ainakin nyt tuntuvat hijaisemmilta ja jotenkin mukavammilta. Aika näyttää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1106887KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3846533Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei653297Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521262832Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082430- 1251834
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro211697Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään351587Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1821367- 741257