olet kai itsekin valmis luopumaan lähihuoltajuudestasi koska mietihän missä asemassa sinun eksäsi on ollessaan etävanhempi????!!! ei lainkaan oikeutettua eihän?Vaihdappa kuule! Vai jos sitä lähi/etää/yksinhuolto/yhteishuoltoa vaikka vaihtelette vuoroviikoin????sitten oisko tasa.arvoa? eikä yhtään stressiä aiheudu äiskälle ja iskälle kyseisistä jäsjestelyistä??ja lapsesta nyt puhumattakaan!!!
ARVON TSEESUS!
sammalkusammal
3149
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ei Tseeus ole lähihuoltaja, vaan korkeintaan etä, todennäköisesti häneltä on koko huoltajuus otettu pois.
Sen todistaa kaikki ne lukemattomat keskustelujen osat, joihin hän jättää vastaamatta. Tseeusksella vain on elämä huonolla mallilla, ja purkaa siksi tänne huonoa oloaan, kuvitellen, että siten löytäisi jonkin oikeutuken omille virheilleen ja teoilleen.
Tseeuksen suurin ongelma on se, että hän ei näe itsessään mitään vikaa, kaikki on muiden syytä, olipa sitten kyseessä kenen meistä tahansa elmäntilanne ja syyt siihen miksi on yksin- tai yhteishuoltajuus.
Ammattipau olisi tälle henkiölle enemmän kuin tarpeen, mutta eipä meistä kukaan voi sellaisen hankkimisesta vastuuta ottaa, se vastuu on vain Tseeuksella itsellään, ei kenelläkään meistä.
No, kaikkemme olemme tehneet, asia on hänelle suoraan sanottu, pallo on tseeuksella.
joka tietää kaikesta kaiken. minä ainakin hyppään koko Tseeusksen höpinöiden yli kuten kaikkien muidenkin kommenttien jossa ei ole yhtään päätä eikä häntää.
Eipä ole edellisen kirjoitukseen paljon lisäämistä. Tseeuksen kirjoituksesta huomaa, kuinka hän kohdistaa kaiken vihansa ja katkeruutensa nimenomaan yksinhuoltajiin, (kuinka vain yksinhuoltaja tekee kiusaa exälleen, vaikka yksinhuoltajuuteen olisi lukemattomia eri syitä esim. alkoholismi/väkivalta/muut ongelmat). Yhteishuoltajuudessa ei koskaan ole mitään ongelmia, ja jos riitoja tulee toisen osapuolen (heikomman) tulee antaa periksi, jotta turhilta riidoilta vältyttäisiin. Näin yksinkertainen ajatus huoltajuusasioista voi olla vain ihmisellä, jolla ei ole / ole koskaan ollut huoltajuutta.
Niin ja koskaan hänen mielipiteissään / väitteissään ei ole mitään väärää, ja mikä tärkeintä, hän ei ole koskaan väärässä!
Niin ja kaiken kukkuraksi hän vielä kehtaa väittää, että hänellä on pieni lapsi. Kenelläkään pienen lapsen vanhemmalla ei olisi näin paljon joutoaikaa, jotta voisi joka ikinen päivä, aamusta alkaen istua täällä jauhamassa soopaa. Niin katsos Tseeus, me muut tuskin istumme täällä niin antaumuksellisesti kuin sinä, mutta tiesit varmaan että jokaisen viestisi yhteydessä näkyy kellonaika & päiväys. Ja jos näitä viitsisi edes rueta kaikkia lukemaan, niin jokainen voi vaan todeta että sinulla ei oikeasti ole muuta elämää, saatika pientä lasta jota muka kaiken tämän tohinan keskellä hoitaisit.