Lapsensa seksuaalista käyttäytymistä ihmettelevä "äiti" voi olla jokin aivan muu henkilö kuin äiti. Jotkut sairaat ihmiset tykkäävät lukea tämäntyyppistä keskustelua, joten älkää hyvät ihmiset kuvailko kovin monisanaisesti lapsenne seksuaalista käyttäytymistä, vaikka ei se suoraan heitä vahingoitakaan. Näillä yksityiskohtaisilla kuvauksilla ruokitaan kuitenkin noiden sairaiden ihmisten mielikuvitusta, ja kohta täällä palstoilla heitä pyörii enenevissä määrin. Tämä sama ilmiö näkyy selvemmin aikuisten palstoilla. Esitetään kysymyksiä nimimerkillä "normaaliako" ja sitten saadaan yksityiskohtaisia kuvauksia miten muualla hommat hoidetaan.
Aikaisemmin mainittuun kysymykseen voi mielestäni vastata aivan ytimekkäästi, että tietyntyyppinen lapsen seksuaalinen käyttäytyminen on normaalia, piste.
Lapsen seksuaalisuuten liittyvät kysymykset
4
903
Vastaukset
- Etoo
Tämä ilmiö näkyy täällä jatkuvasti. Nytkin parasta aikaa.
- äly hoi!
tuo piiskaamisesta innostunut on käsittämätön.
Miksi vastaatte kyse ei ole nuoresta vaan sairaasta toden näköisesti runkkaa ja lukee vastauksianne.
Kertoessanne lapsen käytöksestä ja miettiessänne syitä syviä, opetatte miten lapsi toimii.
- tajutkaa jo
Eikö oikeasti seriffi vois rajoittaa näiden vanhempien yksityiskohtaisia kuvauksia/vastauksia lapsistaan, ja olla julkaisematta niitä, elleivät vanhemmat itse ymmärrä olla vastaamatta!!!!!! Ihan riittäisi vastaus "on normaalia" monessa aiheeseen liittyvässä kysymyksessä. HALOO IHMISET!!!!!!!!!!!!
- saMa.
Voisiko palstalle lisätä säännön; lapsen seksuaalisuuteen liittyvissä kysymyksissä ehdotamme ottamaan yhteyttä neuvolaan tai muuhun lasta hoitavaan tahoon.
Ettei pomiloitaisi asiaa tälläisella yleisellä ja suositulla palstalla. Ihmettelen todella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1393095- 81686
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2221374Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701191- 441171
- 371051
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va381032Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke133987- 47964
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.38918