Lennän Trapaniin heinäkuun alussa ja olen siellä 3/4 päivää. Osaisitteko suositella mitä noiden päivien aikana kannattaisi tehdä koko Sisiliassa? Tai olisitteko suositella jotain hyvää majapaikkaa esim. Trapanissa?
Mikä olisi halvin/nopein tapa jatkaa matkaa Tunisiaan tai Sardiniaan Sisisliasta käsin? Olen kiinnostunut reissaamaan mieluiten meriteitse.
Joitain tietoja olen löytänytkin, mutta haluaisin kuulla kommentteja ihmisiltä joilla on kokemusta Sisiliasta!
Kiitos vastauksista etukäteen!
3-4 päivää
2
621
Vastaukset
- I love Ragusa
on erittäin mukava paikka. Siellä saa erittäin hyvin aikansa kulumaan. Löytyy kohtuuhintaísia yöpymispaikkoja ja ravintoloit vaikka millä mitalla. Palvelu on hyvä.
Sisilia on melko suuri saari joten muutamassa päivässä ei pitkälle ehdi. Katselisin Trapania ja kävisin Ericessä sekä uimarannalla. Trapanista pääsee Sardiniaan joka päviä laivalla ja Tunisiaan kerran viikossa.
Olen käynyt vain kerran Trapanissa ja aion vielä mennä sinne vielä uudemman kerran, sen verran mukava paikka se oli. Asuin Abita nimisessä appartementossa ja se oli aivan loistava ja halpakin. Sijainti myös hyvä.
http://fi.hotels.com/ho259317/abita-appartamenti-trapani-italia/
Täältä voit etsiä laivayhteyksiä
http://www.ferrylines.com/en/europes-ferry-booking-portal/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma
Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?3722033Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh751326Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok831310- 1361193
- 851087
- 90946
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro122890- 48880
- 48818
Sitä saattaa vähän hölmöillä
rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.60760