mitä tänään on tapahtunut Somerolla kun siwassa oli kaks poliisi autoa pihalla ja sit sen jälkeen oli joku ratsia bussiaseman kulmalla, ja poliisi kopteri lenteli ylä puolella?
Oli siel muutama moottoripyörä poliisikin juu
Oli siel muutama moottoripyörä poliisikin juu
Vastaukset 10
Vanhimmat
ei ole Suomessa helikopteria.
suomessa poliisin käytössä on tasan yksi kopteri tosin ei vissiin poliisin tai valtion omistuksessa mutta käytössä kyllä on päivitä tietosi kiitos
toki tarvittaessa käyttöönsä virka-apuna vaikka puolustusvoimien tai rajavartiolaitoksen koptereita ja niitä toisinaan käytetäänkin. Poliisilla ei kuitenkaan ole omaa kopteria kuten kirjoitin. Aikoinaan lenteli ihan poliisikn tunnuksillakin varustettu kopteri liikenteenvalvonnassa ainakin Turku - Helsinki välillä. En tiedä oliko sekään kuitenkaan poliisin oma. Myös kasikenlaista muuta kalustoa voidaan saada käyttöön virka-apuna kuten puolustusvoimien Paseja.
Siellä oli valitettava tapaus. Itseensä kyllästynyt sähkömies. Ei muuta.
No, eihän se ole yllätys jos somerolla on 2-3 poliisipartiota ja helikopteri. Sehän pitäisi aidata koko paikkakunta.
Varmaan siellä oli taas joku käyttänyt sikaa seksuaalisesti hyväkseen.. Somero, turhin paikka ikinä!! LOL!! :D
Voisivat käydä samalla siivoamassa sen yhden romuläjätalon ennen Torronsuon risteystä. On siinä Somerolla matkailunähtävyyttä. Kaatopaikka ja ABC huoltis.
no enpä tiedä onko se salokaan nyt niin mahtava paikka , ihan samanlainen paska ku somero.
suurimman osan ku olen elänyt isoissa kaupungeissa ja ulkomailla niin kaks pikku kylää rinta rinnan
ja kaiken huipuks tääl salolaiset haukkuu somerolaisii ja kattokaas väestörekisterist kui paljo salos asuu entisiä somerolaisia ja somerolla syntei juu asuu toki muualtaki tullei mutta silti...
juu monelle somerolaiselle ku on taivaan lahja ku pääsee muuttamaan saloon,
voiko ihminen olla todella niin tyhmä et luulee että ruoho on vihreämpää aidan tuolla puolen hah......
tervetuloa vaan saloon paska cityyn kyllä äkkiä opitte ne tavat ihmisille vittuilu kateus ja naapurien kanssa tappeleminen etytä näin taas
asuin liki neljä vuotta Somerolla ja nyt kolme Salossa ja en kyllä ikinä mene takaisin tuohon takaperoiseen sikalaan!! Hirveä ilkeitä ihmisiä täynnä oleva tuppukylä!!Yäk! Täällä on PALJON parempi asua vaikka pieni paikkahan tämäkin on syntyjään pääkaupunkilaiselle! Mutta onneksi junat kulkee tuosta vierestä:)!