All Inclusive Kultahietikko

tietämätönneiti

Heippa!
Kellään tietoa kyseisestä hotellista? Netistä löytyy aika huonosti tietoa siitä, joten olisi kiva saada jotain lisätietoa. Lähinnä mietin, että kannattaako ottaa All Inclusive? Vertailen kahta hotellia, toinen olisi pelkällä aamiaisella ja tähän Kristaliin kuuluisi tuo All Inclusive, joka olisi viikon ajalta vain 120€ enemmän.

Minkälainen hintataso siis Kultahietikolla on? 120€ on mielestäni pieni summa siitä, että saa syödä ja juoda niin paljon kuin jaksaa viikon ajan.
Mitä "paikalliset alkoholijuomat" tarkoittaa? Jos ei oluesta tai viinasta niin välitä, niin kuuluisiko all inclusiven hintaan myös drinkkejä, breezereitä yms.?

3

393

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Bulgaria-friikki

      Olen ollut Kristallissa,ja silloin oli pelkät aamiaiset,mutta ainakin se oli järkyttävän laaja ja runsasvalikoimainen:) Ainoa mikä tulee eteen loppuviikosta, on kyllästyminen aina samaan, mutta kyllä varmaan ruuat vaihtelevat päivittäin.
      Egyptissä ollessa,all inclusivenjuomat olivat oluet,limut, viinit, paikalliset viinat.. ja erikois-drinkkejämitä vaan(siitäpaikallisviinasta)ei breezereitä.
      Bulgariassa on halpaa syödä ja juoda,mutta kylläse on helppoa allasbaarissa vaan hakea juomia(ja lapset limuja)niin paljon kun sielu sietää vaan ranneketta vilauttamalla!

      • en suosittele

        tapauksessa koskaan kannata ottaa muuta kuin aamupala. Se sitoo liikaa samaan paikkaan ja on syötävä aina samoja ruokia samassa paikassa. Matkailun suola on se että joka ilta syö eri paikassa ja jossain jopa kahdesti kun hyvä löytyy. Monella matkalla nämä allinklusive syöjät ovat kuitenkin lähteneet muihin paikkoihin syömään ja kertovat ettei enää maistu ei. Eihän ole edes tarkoitsu viettää päivää aina hotelilla ja altaalla...ei todellakaan.


      • dsadsdsasda
        en suosittele kirjoitti:

        tapauksessa koskaan kannata ottaa muuta kuin aamupala. Se sitoo liikaa samaan paikkaan ja on syötävä aina samoja ruokia samassa paikassa. Matkailun suola on se että joka ilta syö eri paikassa ja jossain jopa kahdesti kun hyvä löytyy. Monella matkalla nämä allinklusive syöjät ovat kuitenkin lähteneet muihin paikkoihin syömään ja kertovat ettei enää maistu ei. Eihän ole edes tarkoitsu viettää päivää aina hotelilla ja altaalla...ei todellakaan.

        Kiitos kun tulit kertomaan miten lomaillaan oikein, mistä on ok tykätä, mistä ei, ja miten on väärää lomailua olla hotellilla ja altaalla. Kaikilla pitää olla lomilla samat tavoitteet ja halut kuin sinulla. Hienoa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      67
      2277
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      230
      2182
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1478
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      20
      1282
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      21
      1242
    6. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1200
    7. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      120
      1164
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      969
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      959
    10. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      909
    Aihe