Super-Polttarit

sannamarika

Oli pakko tulla kertomaan tänne, kun olin juuri aivan älyttömän mahtavilla polttareilla! Menosta ja meiningistä tykkäävä morsian oli aivan otettu ja intoa piukassa, kun vietiin hänet heti päivän aluksi köysilaskeutumiselle, jossa hänen tuli tietty yksin laskeutua korkealta kalliolta. Pieni herätys siis morsiamelle! :)

Alas päästyään polttarisankari sai lasin rauhoittavaa skumppaa, jonka jälkeen silmäsiteet kiedottiin tiukasti salaamaan seuraava määränpää, joka oli purjevene, jolla lähdettiin seilaamaan Helsingin saaristoon maistuvien eväiden ja juomien saattelemana. Retki stopattiin hetkeksi kauniille luodolle, johon rakennettiin mukana olleen kosmetologiystävämme kanssa tilapäinen "kauneussalonki" (mukana oli klaffituolit, pöytä ja tietenkin kaikki tarvittavat kauneushömpötykset) ja morsian sai nautiskella hemmottelusta samalla, kun me muut rentouduimme auringossa.

Kauneussession jälkeen lähdimme seilaamaan takaisin kohti Helsinkiä ja lopulta meidät pudotettiin Suomenlinnaan, jossa meitä odotti loistava illallinen ja sen jälkeen Helsingin keskustassa jatkot.

Mahtava päivä kaiken kaikkiaan ja ehdottomasti siksi, että sää salli kokonaisuuden onnistumisen!

Tämä kokonaisuus vaati tietenkin melko paljon rahaa ja suunnittelua ja tässä ei oltaisi millään onnistuttu ilman loistavaa tiimiä ja apuna yritystä nimeltään Go Experience Oy, jonka löysimme sattumalta järjestämään tuon köysilaskeutumisen ja purjehduksen. Olivat ystävällisesti myös apuna koko päivän aikataulun suunnittelemisessa ja ravintolan löytämisessä. Suosittelen ehdottomasti esimerkiksi heidän apuaan, kun suunnittelette polttareita. :)

Loistavia hetkiä polttareiden parissa!

3

1148

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • bilehile-78

      Paitsi että olin juuri viettämässä aivan mahtavaa viikonloppua helsingissä, jonka melkein täydellisesti pilasi se,että yömenoilta ei millään pääse kotiin! taksijonot ovat tuhottoman pitkät.Vettä tuli ja puolentoista tunnin jonottamisen aikana ehti monta kertaa miettiä miten maalla juhliminen on niin paljon hauskempaa kun pääsee minnevain ja milloin vain.

      • bussiin vaan

        Käytä hyvä ihminen bussia, Helsingissä on erittäin toimiva joukkoliikenne viikonloppuöisin. Paitsi tietysti jos olit menossa jonnekin landelle asti, sinne bussit ei välttämättä öisin kuljeta.


    • asödjköjasdf

      Jos rahat ei muuten riitä superpolttareihin niin aina voi pukea juhlakalun vainkka amppariksi ja pistää myymään kortonkeja, tikkareita tai vaikka pikkareita. Saatte purjerahat kasaan ja on kivaa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      168
      1428
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      41
      1019
    3. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      38
      725
    4. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      650
    5. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      37
      637
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      28
      632
    7. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      20
      622
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      607
    9. Ajatteletko ollenkaan minua

      Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott
      Ikävä
      30
      577
    10. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      17
      573
    Aihe