Minulla ollut 2v Dna:n Huawein mokkula hitain vauhti 9,80 ja toiminut moitteettomasti paitsi ettei vauhti riitä mm. Kotikatsomoon. Yhden kerran vauhti hiipui kun kävin vieraalla koneella tikun kanssa. Vikaa etsittiin jopa Dna.sta oli tulossa mies katsomaan. Siinä vaiheessa olin itse kokeilemalla löytänyt ongelman, eli verkkoyhteys oli vaihtunut. Piti olla Wgm...?? ainoastaan. Mökillä taas piti vaihtaa toinen verkko kun siellä ei kuuluvuutta.
Vauhti muualla kuin kotona oli vielä nopeampi jopa paljon yli 400 vaikka ei pitäisi.
Nyt vaihdoin 2M Nokian Cs-15 tikkuun ja vauhti ei oikein pysy. Olen nyt kokeillut verkkoyhteyden muutoksia, tosin vasta 2pv. Poikani epäilee, että vika asunnossani, Radiolinja ja Saunalahti puhelin liittymät ei toimineet täällä vaikka masto näkyy ikkunasta. DNA puhelinl toimii hyvin. Kerrostalo aika uusi ja kuin punkkeri, hiljaista on.
Onko muilla samoja ongelmia kun lisätty vauhtia???
Dna palvelu ollut erinomaista verrattuna Soneraan josta ei tahdo päästä irti millään. Pitäisi älytä soittaa Soneran laskutukseenkin kun katkaisee yhteyden, heillä kun tieto ei firman sisällä näytä kulkevan.
Dna hitaasta nopeaan
4Mummi
1
389
Vastaukset
- !!!
Pistäppä se 2M simkortti siihen Huawei mokkulaan ja koita uudestaan.
Itselläni Nokia CS-15 tikku kuumeni aivan tulikuumaksi ja alkoi pätkimään yhteyttä, vähemmän ehkä kuumenee kun käyttää ilman takakantta.
Mutta tosiaan, Huawei E220 mokkula pelittää hyvin eikä kuumene!
Ei se vika asunnossa ole, jos jo 2 vuotta toiminu se 384 liittymä.
Ps. Kai se Huawei on vielä tallessa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei122373Jännitän sinua J mies
Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.1221237- 891185
Kuinka kauan kesti että ihastuit
Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi511013Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa
"Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli2421010Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti
Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk63914Tunneälyä testaamaan!
Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/1253806- 84786
- 35719
Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?
En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?46709