6 VUOTTA------ ja pyöräretki saattaa poiketa AA-kokouksen kautta ?
* ) Päivääkään en vaihtaisi pois näitä vapaita,raittiita vuosia !
Viinasta eroon pääseminen on kuin vapautuisi kymmenien vuuosien lusimisesta !
* ) Päivääkään en vaihtaisi pois näitä vapaita,raittiita vuosia !
Viinasta eroon pääseminen on kuin vapautuisi kymmenien vuuosien lusimisesta !
Vastaukset 8
Vanhimmat
vuosien putken jälkeen on USKOMATTOMAN RENTOUTTAVA KOKEMUS :
Suosittelen kokeilemaan kaikkia niitä joita omasta mielestä viina vie,, kohti pimeää putkea !
No on sekin aika vapauttavaa jos on esim. viikon selvinpäin ja sitten joku kaunis päivä pitkästä aikaa korkkaa viskipullon ja ottaa siivut ja silleen siihen vähän olutta kyytipoijjaaksi. Laittaa hyvvee mussiikkia soimaan ja katselee ikkunasta aurinkoa tai vesisadetta. Sitten voi tavata vähän kavereitakin, joita ei selvinpäin tule tavanneeksi.
takakamereissaan,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, he hee voi vittu,,yeitä juoppoja uiveloita !
estyy enemmän juodessaan viinaa )))))))))))))))))))) totea se väite itse ja lopeta juominen niin huomaat että pitkässä juoksussa estyneisyys katoaa ja tilalle tulee höweli käytös !
Juominen saataa juojan vain sosiaaliseen tyhjiöön ja eristää ja näin juomari myös estyy yhä enemmän ja enemmän koska ei uskalla kohdata elämäänsä selvinpäin !
Koittakaa maltillisin mielin -selvinpäin- tutkailla tilannettanne ja korjatkaa virheellinen kurssi,ennekuin kolahtaa köli karikkoon !
Vain sinä itse pystyt siihen EI KUKAAN MUU !
tosi jätkät ei juo viinaa edes JUHANNUKSENA !
Tuo viimeinen lause on just totta. Itse olen vasta kolmisen vuotta saanut nauttia elämästä ja olo on kuin uudestisyntyneellä. Joku sanoi sen osuvasti: Värit palasivat elämääni.
Oikein hyvää juhannusta kaikille, etenkin raittiuden löytäneille ja olkaahan kiltisti ;))
Ylimainostettua hommaa.
Siis tuo juomisen lopettaminen.
Nimim: Yli viisi vuotta tipattomana.