Tavara maksaa

heinäkuun 1 p.vä sitten enemmän arvonlisävero nousee 23%:tiin,elikkä esim. rakennustarvikkeisiin tulee pieni korotus,siis rahaa pitää löytyä valtion kassaan yhä enemmän ja enemmän,seuraavaksi on tulossa eläkkeisiin "pieni" leikkaus ja sähkön hintaan pieni kuivan kesän lisä,suuntaus oli ennustettu.
4148
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

"pieni "korotus,oisko sen takia kun työttömiä syöjiä on muuttanut lisää..

Äänestä

energiansäästön nimissä tehty remontti ei olekaan niin "kannattava" kuin valehtelijapoliitikot ovat antaneet ymmärtää.
Vittu lämmöt harakoille saatana! Iteppähän sähköni ja öljyni maksan.

Äänestä

Tämähän on Kokoomuksen ja keskustan tapa ajaa tasavero suomeen. Kyllä nämä alv. nosto tekee aina isomman kolon köyhän pussiin. Mutta kyllä heillä äänestäjiä piisaa, onhan hienoa olla porvari ja katella kauneita ja rohkeita.

Äänestä
  • vain kokemattoman kaverin aikaansaannoksia...........kenellä olikaan rahakirstun avaimet? sattui vain tuo taantuma/ lama pahaan aikaan..
    Tietäähän tuon vanha Erkkikin jos kirstussa ei ole rahaa, lisätään veroja yksinkertainen ratkaisu jonka alakoululaisetkin osaa ,jossain päin maailmaa tuollainen jatkuva verojen lisääminen ja kansan nöyryyttäminen aiheuttaa kapinan....meillä vain venytään viimeiseen asti jotku ei tuota kestä niistä luetaan lööpeistä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ennustus käy toteen kirjoitti:

heinäkuun 1 p.vä sitten enemmän arvonlisävero nousee 23%:tiin,elikkä esim. rakennustarvikkeisiin tulee pieni korotus,siis rahaa pitää löytyä valtion kassaan yhä enemmän ja enemmän,seuraavaksi on tulossa eläkkeisiin "pieni" leikkaus ja sähkön hintaan pieni kuivan kesän lisä,suuntaus oli ennustettu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu