Hondan ajoleikkurin hammashihna meni poikki. Kiireessä tuli haettua Brandilta uusi, hinta 160 €! Nyt katselin netistä, mitä maksaa muualla. Saksasta saa hintaan 60 €, eli on siinä taas Suomessa pantu varaosalle hintaa. Enpä tule Brandilla asioimaan. Hihna tulee Saksasta muutamassa päivässä kotiovelle, rahtikulut 10 - 15 €.
Vastaukset 4
juu suomessa on törkyhinnat. Hyvässä lykyssä autotarvikeliikkeestä löytyy sopiva hihna parilla kympillä.
- bt50
haen hihnat yleensä hihnaliikkeestä. Jotkin tietyt hihnat täytyy olla alkuperäisiä, tarvikehihnat ei jostain syystä kestä.
- Honda ajoleikk
Tilasin vastaavan hihnan (käy muutamiin muihinkin merkkeihin) netistä, osoite www.dahlmann-home.de. Hinta oli 37 € postikulut! Tavallisesta hihnakaupasta ei taida löytyä, sillä siinä on hammastus molemmilla puolilla hihnaa.
- ostaa niitä
leikkureitakaan Suomesta.
Saksasta tulee n 30% halvemmalla rahtikulut huomioiden.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1031241
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku93862Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31784- 66693
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93616- 32605
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist16574- 18558
Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43523- 10466