Hotelli Abir FFFDjerba, Tunisia hotelliin pitäs suunata 9.8-16.8onko kukaan käynyt millanen paikka sun muuta
Hotelli Abir FFFDjerba, Tunisia
5
520
Vastaukset
- Palannut
Tultiin 28.6 takasin suomeen,oltuamme viikon Abir hotellissa Djerballa, hotelli on vähän kulahtanut,mutta ihan asiallinen,ja allasalueet on hyvät,henkilökunta on ystävällistä,mutta englantia eivät aina osaa,ruuat oli ihan ok,tosin suomalaiseen makuun aamupalat oli toisten mielestä liian suppeat,itse olin kyllä tyytyväinen,meren ranta oli jonkun verran roskainen,heinää yms,ei lapset oikei tykänny uida,mutta syvemmällä vesi näytti puhtaammalta.
Mukavaa lomaa!!- Abiriin
Olen menossa elokuussa ko. hotelliin ja löysin Tripadvisorin sivuilta sellaisen kommentin, että hotellin iltaohjelma olisi välillä/joka ilta kovin äänekästä. Kommentti on parin vuoden takaa, pitääkö tuo vielä paikkansa vai onko animation team osannut laittaa volumea jo pienemmälle??
- abirista palannut...
Abiriin kirjoitti:
Olen menossa elokuussa ko. hotelliin ja löysin Tripadvisorin sivuilta sellaisen kommentin, että hotellin iltaohjelma olisi välillä/joka ilta kovin äänekästä. Kommentti on parin vuoden takaa, pitääkö tuo vielä paikkansa vai onko animation team osannut laittaa volumea jo pienemmälle??
pitää paikkansa...
- uudelleen abiriin
tultiin viikon reissulta maanantaina 28.6 pois ja kyllä tykättiin. Hotelli tosiaan vähän kulunut mutta huoneet siivottiin joka päivä ja koristeltiin sängyt kukkasin yms.(kiva yllätys huoneeseen tullessa). Minun mielestä ruokailut oli ihan ok ja vaihtelua oli eikä kertaakaan jäänyt syömättä. Jälkiruokina oli erilaisia kakkuja, keksejä, moussea ja hedelmiä NAM! muutamana päivänä sorbetteja jotka maistui erinomaisen hyvälle kuumassa säässä. Mitään miinusta ei tule nyt mieleen kuin rannan heinät joita on kuulemma ajoittain. Erittäin hyvä ranta muuten lasten kanssa koska on matalaa. Allas alueet siistejä ja aurinko tuoleja tarpeeksi vaikkakin varailu parhaitten paikkojen suhteen alkaa jo aamusta. Kannattaa ottaa taksi ja käydä kattelee paikkoja se on melkein puoli ilmaista ja suosittelen käymään ostkosilla fixed price kaupoissa niin säästyt tinkaamiselta ja tuotteet on tod. edullisia meidän hintoihin nähden.
- BIERRE=arabiaks olut
Abir oli ihan kiva mesta, 2 viikkoo oltiin siä.... animation team veti mielestäni hyvät iltaohjelmat, ja ei kestä niin pitkään että pitäs ketään häiritä tuo meteli! Ennemminkin naapuri hotelli ISIS häiritsi jossa ihme piripolkka soi joka yö melkein aamu neljään asti(meillä sattui olemaan parveke sinneppäin). Voisin antaa pikkupikku vinkin että kannattaa todellakin ostaa se all inclusive systeemi (70€/vko), ruokapaikkoja on lähistöllä aika huonosti... ja meidän kokemusten mukaan ei mitään taivaallisia ruokiakaan ravintoloissa tarjottu. djerba ei meitä saanut niin lumottua että sinne tarvis uudestaan mennä;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit896052KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3345309Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja212686Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei512615Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852841875Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1051697- 1141571
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro181533seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1241454Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1351413
