Maasähkö pääkaupunkiseutu

Mihis voisi veneillä ja yöpyä pääkaupunkiseudulla niin, että saisi maasähkön käyttöönsä?
4291
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

rantaan. haluatko edes tarkentaa, kun pks on aika laaja käsite ja se onko veneessäsi kalu pystyssä vaikuttaa siihen minne pääsee ja minne ei.

Äänestä

tulet niin lienee käytännössä joka paikassa.

Äänestä

näköjään joku löysän kalun tumputtaja poistatutti viestini. eli kerros molo minnepäin pks koska ei ole ihan pieni alue ja vielä jos kerrot onko siinä kaislapaatissasi mulkku keskellä kantta, niin tietää minne sillä pääsee.

Äänestä
  • Jakikseen.
    Siellä pörrää agregaattit ja laiturillakin loistaa katulyhty.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


eherherherh kirjoitti:

Mihis voisi veneillä ja yöpyä pääkaupunkiseudulla niin, että saisi maasähkön käyttöönsä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu