Transsukupuolisille oma vankila Italiassa

4321
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Siis laittavat porukkaa vankilaan transsukupuolisuuden takia? Mikäs siinä.

Äänestä
  • sitä mieltä että tekevät oikein. Haluatko että Suomessakin kaikki transsukupuoliset pistetään telkien taakse? Onneksi en ole enää transsukupuolinen, jos rikon vakavasti lakia joudun naisvankilaan.

    Äänestä

  • muuten joutuu vankilaan....

    Äänestä

  • vaan jos kirjoitti:

    muuten joutuu vankilaan....

    tuon viestin kirjoittaja on uusi viulu joka osaa hienovaraisen tölvimisen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


_2010_ kirjoitti:

http://www.starobserver.com.au/news/2010/02/09/italy-to-open-transgender-only-jail/21305

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu