Essolla olemme monesti ihmetelleet sitä, että kaikissa romanttisissa tarinoissa aina kerrotaan simpsakoiden neitojen vievän miesten mielenrauhan, ja tätä asiantilaa pidetään vielä jotenkin tavoiteltavanakin. Meidän essolaisten mielestä tällaisten tarinoiden sepittäminen on edesvastuutonta, sillä kaikki neitoja vilkuilevat miehet eivät todellakaan halua menettää mielenrauhaansa.
Me hövelit essolaisetkin vilkuilemme päivittäin simpsakoita neitoja, mutta pyrimme tutustumaan vain sellaisiin neitoihin, jotka tuovat meille mielenrauhan. Tällaisia viisaita ja simpsakoita neitoja on mukava muistella vielä vuosienkin päästä.
Me hövelit essolaisetkin vilkuilemme päivittäin simpsakoita neitoja, mutta pyrimme tutustumaan vain sellaisiin neitoihin, jotka tuovat meille mielenrauhan. Tällaisia viisaita ja simpsakoita neitoja on mukava muistella vielä vuosienkin päästä.
Vastaukset 25
Vanhimmat
tunne Essolaisia. Mutta voidaan kait se mielenrauha viedä puolin jos toisinkin, alussa ?)
Eiköhän se siitä ajanmyötä palaile takaisin.
kuumana, kun on meneillään sellainen tilanne, että ei oikein vielä tiedä missä tämän neitoasian kanssa mennään, mutta vihjeet kulkevat siihen suuntaan, että hyvä tästä tulee. AAAAAAAAAAAAAAPua.!
vai sellaista se Teo-poika touhuaa ;))
Toivotaan, että kaikki menee just kuten pitääkin =)
minäki toivottelen Teolle onnea, tuohon uuteen neito asiaan:))))
peliin reilusti ja sitten näemme onko sillä tehoa.:-D))))))))
jos koskaan, sitä tarvitaan.:-D)))))))) Kaameeta odottaa, nyyh.........
eikös sulla ole oikein onnistunut ja valloittava persoona ;))
Kerro mulle miten kävi, ei mee tieto eteenpäin.
Hyvää kannattaa odottaa, eiks se nii mee:)))) Sitäpaitsi, pientä jännitystä täytyy ollakki ilmassa, eihän se muuten miltään tunnu:)))))
ihan privaatisti.:-D)
kuten tiedät, minuun voit aina luottaa, jään odottamaan uutisia, jännää ;))
vaikka vähä vilvoitella jossain, jotta odotus helpompaa, etkä kaipuuseen näänny ;))
OOOOOOOOOOOOOONnea!
Miekii haluun tietää:))) Kyllä minäki oon tosi luotettava!:))))
täältä tulee. Mene viiden minuutin kuluttua galleriaan katsomaan mistä on kysymys.:-D)))))
Kiitti:)))
tuossa joessa (vesi 17 astetta), mutta ei se auttanut.:-D))))
Pelkäätkö sinä yksinäisyyttä ja omaa rauhaa?
nytkään muuta kuin itseni kanssa ihan yksin. Mutta kyllä se ihmisen läheisyys vain vetää puoleensa.
nykytilannetta, mutta jos ei vielä oo selvinnyt..
Niin vaikka kylmää käärettä, jääpalapussia, otsalle.. tai jonnekin ;))
Ettei yöunet täysin mee! ;)
kuka sinut sitten pelastaa? Siis Arvoisa pj:ja...on Aina ihan vapaa-ehtoisesti näköjään sotkemassa itsensä johonkin liemeen;)))) Asiahan ei tietysti ole minun päänsärkyni...;)))) Friiduhan itse mallikelpoinen kansalainen joka ei koskaan sotkeudu mihinkään verkkoihin eikä joudu kenenkään pauloihin....Koska on aina harkitsevainen. Arvoisan pj:jan olisi syytä ottaa Friidusta mallia...vaikka Friidu nainen onkin...: ei sotkuja....öhööh.
tsau:Friidu
mökille hengähtämään kiihkeän viikon päätteeksi. Puhelin on soinut ja kuka piru sitä sitä tietää, mitä tästä tullee, mutta on täysin mahdollista, että muutan vielä Stadiin takaisin, vaikka 16 vuotta sitten vannoin, että sinne en enää palaa. Hyvää juhannusta Friidu ja pidä perheestäsi hyvää huolta, kuten aina.
Oikein Hyvää Juhannusta myös sinulle.
Eihän sitä koskaan tiedä, mitä elämässä eteenpäin. Eikä täällä nyt niin kamalaa ole asua;)) mutta, ymmärtää toki suuri elämänmuutos...aina. Ja tuolloinen mesta missä sinäkin asut...niin eihän sieltä hevin raaskisi lähteä..
Tuossa mekin keskustelleet vähän siitä että, jos sinne Viroon;)) muutettaisiin...Sielläkö hitsi vie olisi paljon edullisempaa...tämä elo ja olo..;)) Mutta, en usko että, lähdetään...mukavuudenhalu kuitenkin..Elämään vaan kuuluvat muutokset..
Ja voihan Arvoisa Pj:ja aina sitten ajatella...positiivisti ja ikäänkuin elämänmyönteisesti ja iloisesti että, jos Friidu kerran on Stadissa ja viihtyy...niin kyllä täällä sitten Arvoisa Pj:jakin varmasti viihtyy myös...;))
tsau:Friidu
etjos teette syksymmällä, joskus siel lokakuun lopuil retken Lady Gagan Suomen konserttiin, niin voi olla et hää, porukkansa ja muu yleisö voi viedä mielenrauhan Esson pojiltakin, kokkeilkaapas. ;-))
jos tarkastellaan asiaa essolaisten näkökulmasta, niin
uskonpa, että mielenrauhaa suurempi pelko kohdistuu
erinäisiin käyttäytymis juttuihin
sillä ..yleensä nämä "neitokaiset" pyrkivät
poistamaan tai muuttamaan ei toivotuiksi
luokiteltuja(= luokittelemiaan) toimintamalleja
siis miesten..joiden seurassa he joutuvat olemaan
Ei Essolla vierailevien simpsakoiden neitosten tarvitse meidän essolaisten toimintamalleja muuttaa, sillä me käyttäydymme heidän seurassaan keskimäärin oikealla tavalla. Me muut parlamentin jäsenet ymmärrämme neitosten meille tekemät ehdotukset hieman liian hitaasti, mutta onneksi Seksi-Sulo sentään ymmärtää asian liian nopeasti. Olemme siis neitosille keskimäärin hyvin sopivaa ja turvallista seuraa.
eihän se niinpäin pitänytkään olla
vaan TE ja teidän mielenrauhan häiriintymisestä-
oli kyse
"neitosten" mielenrauhaa ei varmaan kovin
helpolla hetkauta muut kuin Elvis ja Mick Jagger
tai no joooooo menköön----- Beatles...