http://www.etuovi.com/kohde/39993
Ennen tuolla rahalla olisi saanut kaksi isoa lukaalia. Nyt pelkän tontin eikä sekään mikään iso.
Siitä ei ole kauan, kun Klaukkalasta sai vielä hyvän tontin alle 100 000 eurolla... Nykyisellä hintatasolla pienikin prosentuaalinen nousu on euroissa järjettömän paljon!
Onneksi itse ostin ajoissa.
350 000 € = 2 100 000 mk Nurmijärvellä
Jatkuva nousu...
2
389
Vastaukset
- sun tontillas
rakennusoikeutta yhtä paljon?
Sijainti on hyvä, kaikki palvelut vieressä, ja jopa julkisia kulkuyhteyksiä. Toisaalta 406 €/rakennusoikeusneliö on aika rapsakka pyynti, etenkin kun huomioidaan että sen todennäköisin ostaja on rakennusliike.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1802207
Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,871580Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää1821454Nyt jäi velat perimättä
Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta141294Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."
RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita441114Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!2161092- 45997
- 98909
- 85845
Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?
Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan49815