Tarkoituksena olisi mennä naimisiin Pornaisten kirkossa. Nyt kyselenkin, että missä sitten viettää itse hääjuhla? Työväentalot ei tule kyseeseenkään, haluan jotain hienompaa. Paikan tulisi kuitenkin sijaita lähistöllä, ettei tarvii kamalan kauan kirkosta ajella... Porvoossakin saa olla. Hjelppiä :)
Missä häät?
Rouvajo
1
732
Vastaukset
- kartanohäät/korpihää
Haikkoon kartano porvoossa.Kysele myös mäntsäläläisiä kartanoja nummisten kartano,hirvihaaran kartano jne. Mutta hintaa voi sitten hienomalla ollakkin enempi..
Itse menisin (en kuitenkaan koskaan naimisiin mene) mieluusti jossain keskellä korpimettää, ja hääjuhlat vois olla jossain korpimetässä järven rannalla, jossa iso nuotioroihu ja hääruoka olisi grillistä ja parillasta.
Ja häävaatetusta ei tarvitteis kellään kummempaa ollakkaan.
Onnea tulevalle morsiammelle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2353279Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3582941Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,141957Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.781836Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e601748Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?591642MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,121493- 1221456
Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4671370Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S01370