...nainen koskettele teidän vehkeitänne? Millä tavoin siis? Kuinka helposti teillä alkaa seisomaan?
Myös naiset voivat vastailla, mitä teette?
Myös naiset voivat vastailla, mitä teette?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Jostain syystä se, kun nainen kopeloi kalua silloin kun on vielä housut jalassa ja hankaa housuissa pullistelevaa kalua päältäpäin, tuntuu tosi mukavalta. Siinä kyllä veitikka kovettuu saman tien. En tiedä mikä tossa viehättää, ehkäpä se, että noi tilanteet tapahtuu vähän "kielletyissä" tilanteissa esim. baarissa pöydän alla tms.
Runkata naiset harvemmin osaavat, ja itse joutuu yleensä ohjeistamaan ja neuvomaan sanallisesti joko että "kovempaa, purista kovemmin tms.".
Riippuu täysin naisesta juinka nopeasti pamahtaa täyteen kovaaqn seisokkiin.
"alkaa seisomaan"
Suomen kielessä alkaa-verbiä seuraava verbi on aina infinitiivissä.
Pitää siis olla: alkaa seistä.
Oliko sinulla muuten jotain asiaa? Tuo hirmuinen kielioppivirhe anasti kaiken huomion.
Nussimista se on pilkunnussintakin, joten vastauksesi oli ihan kelvollinen tähän aiheeseen.
no kyllä tuppaa seistä jo ennen koskettelua mutta ei kai se haittaa mitään,siitä vaan runkkaileen
JOKANAISEN OPAS SUIHINOTTOON
(eli mitä jokaisen naisen tulisi opetella ja sisäistää, jotta maailmanrauha toteutuisi)
Tie miehen sydämeen käy hyvän ruoan ja suihinoton kautta. Kun otatte suihin, tehkää se himokkaasti ja tunteella. Teidän ei tarvitse ujostella: sehän on mies, joka kohta laukeaa täristen ja huohottaen. Te hallitsette tilannetta! Katsokaa miestä välillä silmiin, pitäkää kiihottavaa hyminää, kehukaa miehenne kalua ja sperman määrää, ja ottakaa lastit päällenne/suuhunne. Miksi? Koska, uskokaa tai älkää, siitä miehet pitävät. Sitä paitsi spermahan on terveellistä ja se on helppo pestä pois iholta (hiukset sitten toki eri asia). Muistakaa nauttia siitä, että tuotatte miehellenne nautintoa!
Aluksi hyväilkää miestänne (alus)housujen päältä, mutta vapauttakaa ennenpitkää miehenne elin esiin, sillä kova penis housuissa alkaa nopeasti puristamaan epämiellyttävästi. Kun suihinoton aikan runkkaatte miestä, KÄYTTÄKÄÄ SYLKEÄ TAI MUUTA LIUKASTETTA! Ihan turha kädellä hieroa (pientä kevyttä hyväilyä ei lasketa), jos kuivana sen teette. Jotkut ehkä tekee sen niinkin ihan siedettävästi, useimmat ihan vituille, mutta aina se tuntuu paljon paremmalta, kun sylkäisette ensin peniksen varrelle/käteenne kunnon määrän sylkeä. Sitä paitsi tuo (sylkeminen) on kiihottavaa. Halutessaan voi käyttää myös tavallista käsivoidetta tai erilaisia liukasteita. Muistakaa, että miehellä on PALLIT, joiden nuoleminen tuntuu mahtavalta! Miehen tehtävä on toki ajaa niistä karvat pois ensin. Runkatkaa vartta toisella kädellä syljen kanssa samalla kun imette terskaa. Toisella kädellä voi puristella kevyesti kasseja, tai runkata myös vartta, mikäli miehellä on pitkä elin.
Runkatessa käyttäkää koko kättä, älkää vain hipsutelko pelkällä etusormella ja peukalolla. Sama pätee suuhun: nuolkaa/imekää pehmeästi mutta koko suulla, ei vain tiukoiksi jännitetyillä huulilla. KÄYTTÄKÄÄ SIIS KIELTÄ, ja toimikaa siihen tapaan, kuin yrittäisitte syödä tikkarin mahdollisimman nopeasti, käyttämättä kuitenkaan hampaita. Muistisääntö: penis on kuin tikkari, sitä EI saa purra (paitsi joskus nopeasti pienenä kiusoitteluna). Ottakaa hyvä asento, jotta jaksatte tyydyttää miehenne: esim. mies istuu sängynreunalla tai seisoo nojaten seinään tai muuhun tukeen, ja te ootte polvillanne lattialla, tyyny polvienne alla pehmusteena. Asentoja on monia, mutta noissa teidän ei tarvitse roikottaa päätänne ja homma helpottuu.
Jokaisen terveen miehen saa tulemaan suihinotolla, kyse on vaan tekijästä. Usein ongelmana on, että nainen ottaa suihin hetken aikaa ns. riittävällä tahdilla, mutta lopettaa (ehkä huonosta asennosta johtuvan väsymyksen vuoksi) juuri kun mies alkaa lähestyä maalia. Toki se on rankkaa heiluttaa päätä edestakaisin, mutta siksi kannattaa aloittaa hitaasti suulla, käyttää välillä pelkästään käsiä ( sylkeä), ja vasta sitten kun mies alkaa olla lähempänä tulemista, imeä suulla himokkaasti sopivalla eli melko nopealla tahdilla, ja niin kauan kunnes mies tulee. Jos lopettaa/hidastaa hetkeksi, saattaa mies taas palautua ei-enää-niin-lähellä-tulemista -pisteeseen. Toki jos SINÄ jaksat, on mahtavaa kiusoittelua lopettaa juuri kun mies on tulemassa, ja jatkaa sitten taas, uudelleen ja uudelleen ;)
Sitten kun mies lopulta tulee ja sperma lentää, ei kannata enää runkata kovaa. Se saattaa tuntua sietämättömältä ja mennä enemmän tuskan kuin nautinnon puolella. Varresta ja palleista voi pitää kiinni ja puristella/hieroa niitä kevyesti, ja suulla hyväillä terskaa samalla kun mies ejakuloi. Voitte myös ottaa peniksen suuhunne ja antaa miehen tyhjentyä sinne. Tämän jälkeen joko nielette tai syljette, kumpikin on ihan ok, kunhan ette tee sitä naama irvessä ihan kuin kyseessä olisi kamala asia. Nieleminen on parempi, koska se on seksikkäämpää ja teidän ei heti tarvitse mennä vessaan sylkemään vaan voitte jäädä leikkimään miehenne kalulla ja halailemaan tms.
Tosi kova juttu on, jos ette omaa herkkää kakomisrefleksiä, ja saatte miehenne elimen kokonaan suuhunne. Temppu on toki riippuvainen myös kalun koosta, mutta toisille naisille suurikaan kalu ei tuota ongelmia. Välillä voitte myös läpsiä peniksellä kasvojanne (ei liian kovaa tietenkään), tai antaa miehen tehdä sen, sillä se on kiihottavaa! Advanced level blowjobberit voivat myös hitaasti lähteä viemään sormiaan kohti miehen anusta, ja hyväillä sitä, mutta kaikki miehet eivät tästä innostu. Normaali mies luultavasti tällöin ilmaisee asian kohteliaasti, mutta välttämättä kaikki eivät, joten kyseessä on pieni riski, ja siksi asiasta voi halutessaan tiedustella etukäteen vaikka aamukahvipöydässä. Kuitenkin pepun hyväily saattaa olla hieno lisä kokemukseen, mutta vaatii usein pidempiaikaisen suhteen alle.
Lopuksi vielä: miehiä ja mieltymyksiä on toki erilaisia, mutta näillä opeilla varmasti selviää pitkälle, ja ne tuskin ainakaan vievät huonompaan suuntaa. Ja kuten aina (tai ainakin yleensä), puhuminen auttaa, jos jokin ei toimi. Ei muuta kuin treeniä, treeniä naiset! Innokkaita harjoituskohteita löytyy pilvin pimein :)