Toyota avensis 2002 2.0 auto seisonut reilun vuoden, ei käynnistynyt millään keinolla. Hinautin toyotalle ja sanovat että tarvitsee uuden moottorin täystuho. Uuden ostaminen ja asennus maksaa ilmeisesti useita tonneja, haluisin mieluiten eroon koko autosta mutta olen vielä velkaa 7 000 e. Autossa muutama pieni lommo ja se on katsastamaton ja ilman kilpiä. Mitä tässä voisi tehdä ? olen kipeästi vinkkien tarpeessa!
help!!!
j.pelto
2201
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Tietenkin maksat ensin loppuun sen mitä olet velkaa. Sitten saat myydä romun kysymättä omistajalta lupaa. Noin tuoreesta varaosa-autosta voit saada jopa muutaman satasen. Eikö olekin mukavaa tuo auton pitäminen, vaikka siihen ei oikein olisi varaa?
P.S. Ihan kiva provo.
Hanki jostain moottori halvalla, asennuta se, laita auto kuntoon katsasta ja myy se. Edellinen vastaus harvinaisen typerä.