Kesäkuun kukkia

meiltä teille tässänäin :).

http://s839.photobucket.com/albums/zz318/my_own_10/?action=view¤t=Kukkia0610.mp4&newest=1

Tänään kun vihdoin ja viimein saatiin mahtava aurinkoinen päivä, niin oli pakko jättää remppahommat väliin ja mennä pihahommiin...ja sen jälkeen jatkamaan remppaa :).

Millaisessa säässä muu maa on tätä päivää viettänyt???

Ai niin ja tiedättekö vai arvaatteko, mikä on kyseessä 2:41 kohdalla ja myös pätkän loppupuolella???
13144
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Kaikkea kukkivaa sulla! Mä en tiedä mikä se kysymyksen kasvi on, ja mulla on kysymys että mikä on se sininen perenna 3.07 kohdalla, mulla on sitä mutta en tiedä nimeä.

Äänestä
  • Mahdoitkohan tarkoittaa Vuorikaunokkia?

    Annan vinkkinä kysymykseeni, että jos onnistuu ok, niin sillä on varsin kova "hedelmä" :)).

    Äänestä

hienoja kuvia kukista, siellä oli muutama tosi ihqu heti sen jälkeen mitä tuossa aloituksessa kysyit. =)

Täällä on ollut lämmintä ja lisää lämpöä elämään kaipaisin! =)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Äänestä
  • Sillä jokainen anova saa, ja etsivä löytää.
    Kolkuttavalle avataan.

    Äänestä

  • Kukapas lämpöä hyljeksisi... Saisi jo ilmaantua se oikea kesä pikkuhiljaa!!!

    Äänestä

  • kopkop,, kirjoitti:

    Sillä jokainen anova saa, ja etsivä löytää.
    Kolkuttavalle avataan.

    nyt säätä ja silleesti. =)))))))))))))

    Äänestä

  • issu56 kirjoitti:

    Kukapas lämpöä hyljeksisi... Saisi jo ilmaantua se oikea kesä pikkuhiljaa!!!

    Mukavia ilmoja on nyt lupaillut, paitsi että perjantaina satais täällä!! Voi kökkö, toivotaan että sen pv sää vielä muuttuisi...

    Äänestä

Aamulla täälä vähän sateli, mutta loppupäivä on sitte ollut vaihtelevaa...aurinkoa ja pilviä...

Vastaus olisikohan tuo... peikon pähkinä...

Äänestä
  • mutta ei ihan, eli kyseessä ei ole peikonpähkinä, vaan... ;)

    Tänäänkin täällä on ollut tosi mahtava keli...toivottavasti nyt jatkuis yli juhannuksen.

    Äänestä

  • issu56 kirjoitti:

    mutta ei ihan, eli kyseessä ei ole peikonpähkinä, vaan... ;)

    Tänäänkin täällä on ollut tosi mahtava keli...toivottavasti nyt jatkuis yli juhannuksen.

    Meni vähän pilkun.....mä tota peikonpähkinäpensasta vaan sanon aina peikonpähkinäksi...

    Äänestä

  • old_profile_26318 kirjoitti:

    Meni vähän pilkun.....mä tota peikonpähkinäpensasta vaan sanon aina peikonpähkinäksi...

    se on tämänäin:

    http://puutarha.net/index.asp?s=/suorakanava/kasvikortti.asp?id=339

    Ostin nuo pari viime syksynä ihan lähestulkoon lehdettöminä ja ihmeesti molemmat on tehneet lehdet...tai siis ainakin jonkinverran niitä :)).

    Se kyynelkoivu on muuten ihan täysin lehdetön, joten saattaa helpostikin olla juuret syötyinä. Annan sen nyt kuitenkin vielä olla, sillä kokonaan kuollut se ei ole...oksat on taipuisat ainakin velä.

    Äänestä

olipa esitys, noin paljon jo. Tuon jälkeen tekee mieli heittää hanskat tiskiin. Kauniissa säässä täällä, uuden perennapenkin kanssa tuskaillen on päivä mennyt. Oon ostanu aika paljon taimia ja nyt naapurin kissa kulkee paskomassa ja kuopimassa niitä. Oon etikkakuppeja, valkosipulijauhetta ja inkivääriä laittanu, mut eipä auta.
Ultraääni karkotin on tilattu, mutta lähteeköhän pikkulinnut veks. Niistä en haluaisi luopua. Valittamaan en voi mennä, en ota riskiä että loukkaantuvat. Taatusti näkevät että kissa tulee meille huussiin.

Äänestä
  • heitellä hanskoja minnekään, sillä hitaasti hyvä tulee :).
    Me saatiin kuukausien työllä yksi puolivilli kissa kesytettyä niin, että tänään jo tuli ihan omasta tahdostaan syliin kehräämään...aivan ihana otus se kolli.
    Muistan aikoinaan kun istuttelin tulppaaneita toisaalla maahan ja ihmettelin että miksi hitossa ne ei kasva. Omat kissat oli kääntäneet ne kasvamaan Kiinaan heh.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


issu56 kirjoitti:

meiltä teille tässänäin :).

http://s839.photobucket.com/albums/zz318/my_own_10/?action=view¤t=Kukkia0610.mp4&newest=1

Tänään kun vihdoin ja viimein saatiin mahtava aurinkoinen päivä, niin oli pakko jättää remppahommat väliin ja mennä pihahommiin...ja sen jälkeen jatkamaan remppaa :).

Millaisessa säässä muu maa on tätä päivää viettänyt???

Ai niin ja tiedättekö vai arvaatteko, mikä on kyseessä 2:41 kohdalla ja myös pätkän loppupuolella???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu