tele-finlandilla ei ole puhelujen erittelyä laskussa...

siis on vain summa mikä maksettava, mistä tiedän etteivät vedä ihmisiltä liikaa maksua.
jos haluut erittelyn...se maksaa 7e per erittely. :(
vaihdoin lyhyen asiakasurani takas elisaan.
1725
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Eikö Tele Finland liittymän puhelunerittelytietoja muka näe Oma liittymä -sivujen kautta? Pitääkö palvelu todella tilata erikseen maksullisena 1,90 euroa/kk??? Ei voi olla totta kun Saunalahden Oma liittymä -sivujen kautta voi tarkistaa vaikka vuoden taaksepäin puheluerittelytiedot. Mistä tietää ettei noissa puhepaketeissakin huijata, jos ei voi itse tarkistaa puheluja? 1,90 euroa/kk on aika rasvainen hinta tuosta tiedosta kun liittymä maksaa edullisimmillaan 0,67 euroa/kk.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


yks ihmettelijä. kirjoitti:

siis on vain summa mikä maksettava, mistä tiedän etteivät vedä ihmisiltä liikaa maksua.
jos haluut erittelyn...se maksaa 7e per erittely. :(
vaihdoin lyhyen asiakasurani takas elisaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu