turbo?, onko kukaan asentanut ja minkälaisen paketin?, kuka myy suomessa mosselmania?
91 MB 300e-24valveen
220ps
92718
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
muuten getragin (doglegboxilla) sama kun esim bmw e30 m3 joihin on laitettu myös m5 kone suoraan laatikon jatkeeksi ja on kestänyt, kestäisikö turbon alavääntöä, mitä kytkinpuolelle kannattaisi tehdä?
Vaihda vaan suosiolla dieseliin se bensavehje, mersun dieselistähän näyttää saavan tehoja tosi reippaasti ja ilmeisesti helpommalla ja turvallisemmin kuin noista bensakäyttöisistä.
Kannatan edellistä "puhujaa".. Näemmä ihmemiehet ottavat tehot niin pienillä paineillakin, vääntöäkin irtoaa varsin hulppeasti.. vaikka joku sai tehot mitattua, niin ettei penkki kuitenkaan saanut huippuvääntöjä mitattua.. Mielenkiintoista mutta kai sen on oltava totta kun se lukee netissä..
http://linna.kajaani.fi/~pkemppainen/kuvat/Cap0009.mpg
tosta pitää repiä.. sivua ei löydy.. Kokeilen joskus uudestaan.
tapelkaahan pojjat, niin saatte tupakkia!
http://linna.kajaani.fi/~pkemppainen/
Muutaman kuvan katsottuani.. Ompas harvinaisen vanhanaikaisen ja ruman näköinen auto.
Volvon kuskille isosti hattua.. hyvin näyttää menevän.
Oliskohan kompressori (remmiahdin) parempi? Saattais myös löytyä "valmiita" sarjoja