avokit puolustaa aueria koska näkevät hänessä itsensä,jos auer olisi joku rikollisen taustan omaava pirihuora ja teko olisi tapahtunut samoissa olosuhteissa samoilla näytöillä jne niin ei puolustajia löytyisi,sama juttu viidestä murhasta syytetystä hoitsusta ,ei oo avokit kommentoinu tai tuominnu hänen tekojaan,itselleni on aivan sama onko auer tai hoitsu syyllinen vai ei pääasia että valjakkala on vittumainen jätkä,pahuuden ruumillistuma,ilkeä piru! buhahahahaaaaaa
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Niin sinä oletkin, typerä pieni mies joka ei vieläkään käsitä tehneensä Åmselessä mitään väärää. Äkkinäinen voisi sanoa että olet säälittävä tapaus, minä en.
miehellä on sentää munaa kirjoittaa omalla nimellä ja kuvalla toisin kuin äitiensä luokse sijoitetuilla
aikamiespojilla,jotka ei elämässään saanut koskaan edes pillua,kenellä ei oo elämää,ainoastaan netin
virtuaalimaailma,jossa voi anonyymina haukkuu ihmisii,arvostella ym neuroleptipäissään ja tekö sitte ette
säälittäviä....voi reppanoita..
kun joutuu lopun elämäänsä virtuaalimaailmassa puolustelemaan tekemisiään. Saitkin sitten elinkautisen.
Tuskinpa sinun juttusi enää montaakaan pahemmin kiinnostaa, ellet tahallasi provosoi, mutta harrastuksensa kullakin.
Auerin suhteen sentään olit oikeassa.
Miksi sua puukotettiin sillon Sörkän ruokalassa? Oit varautunu siihen ja pelkurina oli vyö villapuseron alla. Jätkät sano Kakolassa, et kun Valjakkala erehtyy Kakolaan alkaa turpaanlyöntikilpailu, tiädätsä miks?
1. Useat avohoitopotilaat ovat niin huonossa kunnossa ja/tai vähävaraisia/tietotekniikkaa osaamattomia ettei heistä ole netin käyttäjiksi.
2. Useat avohoitopotilaat eivät asu äitinsä luona vaan kunnan järjestämässä elättiyksiössä/kaksiossa.
3. Neuroleptit - toisin kuin alkoholi - eivät kauaa päihdytä vaan niihin kehittyy toleranssi.
4. Monille kaupungeissa asuville avohoitopotilaille henkireikä on mielenterveyskuntoutujien Klubitalo - ei netti.
Miksi Nikita haukut poloisia avohoitopotilaita?
Se kasvoi vankilassa ihan kiitettävästi, tosin leveyssuunnassa. Aika pöhöttynyt olemus nykyään. Jospa sille syötetään jotain mielialalääkkeitä, niinkuin meille avohoitopotilaillekin.
Joo, naisen tuomitseminen oikeudessa näkyy olevan vaikeaa silloinkin kun aihetta on yllin-kyllin. Tasa-arvo ei ole ehtinyt vielä niin pitkälle.
Kaveri muutti nimeään ihan turhaan. Suomi on pieni maa ja kun kerran on joutunut median hampaisiin niin sitten kyllä muistetaan mikä oli alkuperäinen nimi ja mikä on mies muutenkin.
Nixu tietää näistä avohoitopotilaista paremmin kuin kukaan muu tällä palstalla. Sillä on ihan omakohtaisia kokemuksia olla mielisairaspotilaana.
ja olla naimisissa sellaisen henkilön kanssa.
Buahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah
"avokit puolustaa aueria koska näkevät hänessä itsensä,jos auer olisi joku rikollisen taustan omaava pirihuora ja teko olisi tapahtunut samoissa olosuhteissa samoilla näytöillä jne niin ei puolustajia löytyisi,sama juttu viidestä murhasta syytetystä hoitsusta ,ei oo avokit kommentoinu tai tuominnu hänen tekojaan,itselleni on aivan sama onko auer tai hoitsu syyllinen vai ei pääasia että valjakkala on vittumainen jätkä,pahuuden ruumillistuma,ilkeä piru! buhahahahaaaaaa "
Tule Juha käymään Kouvolassa niin annan sinulle turpaan.
En tarvitse ainakaan itse kättä pidempää. Laitanko sulle
sun mailiin ajan ja paikan?
aika montaa turpaa. Taitaa suurin osa suomalaisista olla tuossa asiassa Nixun kanssa samaa mieltä.
Käsittämätöntä, että joku edes epäilee AA:n syyllisyyttä.
No onko sulla todisteita esittää siis varmoja sellaisia sitten? Aina on pakko repiä se syyllinen jostain vaikka ei ole edes 100% varmoja todisteita.
Siksi olen eri mieltä.
Vajakkila kutsuu kaikkia "avokeiksi". Miten mies kehtaa, kun ei kukaan täysjärkinen tapa ensin ihmisiä tuolla tavalla, istu sen jälkeen 20 vuotta posessa ja sitten huonolla äidinkielellä tulee tänne puolustamaan tekojaan ja vajakkilallahan oli varmastikin vieläpä terveen paperit?
Eli kukakohan se "avokki" nyt olikaan?
Tietääkseni Valjakkalalla ei ole todettu mielisairautta, toisin kuin näillä avohoitopotilailla, joiden olisi todella syytä syödä lääkkeensä, jos ne kerran ovat määrätty.
No sitten ei tarvitsisi kutsua muitakaan potilaiksi jos ei ole varmakaan.
Hyvin ei tule päättymään fougan tarina. Se on väistämätöntä, ei voi mitään.