Milloin näille kulmille saadaan koirakuri?
Milloin saadaan lisää susia puhdistamaan metsät ja tienoot ihmisille vaarallisista rakeista?
http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/TS Koirat raatelivat ohikulkijan – miehelle vakavia vammoja/1135258115137
Miksi rakkejaan vapaana pitävien houkkien tekemisisä katsotaan läpi sormien?
Irtokoirat ovat vaarallisia aikuiselle saati lapsille.
Raatelevat rakit
6
602
Vastaukset
- terheeentäjä
Mutta tuskin kukaan etelävenäjänpaimenkoiria metsällä käyttää!?
Syy ongelmiin: Liian vaativia/isoja/vaarallisia koiria liian kokemattomalla omistajalla. Moni kuvittelee ottavansa hyvän, suuren (vartiokäyttöön jalostetun) koiran talon vahdiksi, mutta ei sitten loppupeleissä omaa kokemusta koiran koulutukseen, tai edes sen turvalliseen kiinnipitoon. - itsensäelättäjä
nämä venäläiset paimenkoirat ovat yleistyneet suomessa sen jälkeen, kun tuli päätös ettei kettuhenkilöitä saa ampua, joten niitä alettiin tuoda turkistarhojen vartioiksi.
- Raateleva lauma
- Nirri Pois
Miksi koiranpitäjät päästävät rakkinsa laumoina liikkeelle? Käivät sitten raatelemassa lampaita ja muita eläimiä ja sudet saavat syyt niskoilleen.
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=2232890&pos=hl-ko-1
Rakkilauma on lapsille ja yleensä ihmiselle vaarallinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614368KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1483139Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo472458Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?482370- 982025
- 241883
- 301606
- 231602
- 1531445
- 341233