Näin hemmottelen itseäni

Otetaas juhannuksen tai vaikka kesän kunniaksi tällainen keveä aihe. Se sopii niin naisille kuin miehille.

Kun mieli on oikein iloinen tai hieman suruinen tai on sellainen paikka,että nyt pitää itseään vähän paijata, kannatko kermakakun pöytään, ostatko uuden Mersun, tilaatko kylpylämatkan, syöt 50 suklaapatukkaa, ostat uudet juhlakengät, lähdet yökerhokierrokselle, kaljakapakkaan, otat hyppynarun ja hyppelet, kunnes jalat lakoavat alta, laulat 15 kertaa Maamme-laulun, suutelet ensimmäistä vastaantulijaa, otat erän mutapainia naapurisi kanssa, esität ystäväsi kanssa reippaan ripaska-tanssin talosi tai asuntosi pihalla vai mitä? Olisitko valmis kokeilemaan kaikkia edellämainittuja juttuja, jos saat valita suorittamisjärjestyksen?
12326
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

-ei rahaa mersuu
-en pidä kylpylöistä
-en tykkää suklaasta
-jalat turvoksissa, ei ole onneksi juhliakaan tiedossa
- yökerho taitaa(1) olla 70km päässä, kierrän sitäkin menemättä kaupunkiin
-kaljakapakka 40 km päässä
-en hyppele narulla, jalat on jo lahot
- en osaa maammelaulun sanoja
- en suutele, en mene ulos joten ei vastaantulijoita
-ystävä kaukana, ei ripaskaa. Huonoilla jaloilla ei ripaskatanssi onnistu

Vietän juhannuksen kuten muutkin viikonloput, taidan tosin mennä uimaan, ekakerran tänä suvena.

Äänestä

Minulla on ns. säihkysääret, joten kenkiin tuhlaan. On kaikenvärisiä ja eritoten korkokenkiä. juuri ostin Italiasta roosanväriset nupukkinahkaiset, 7 sentin korot, hiukan pyöreä kärki ja koristeena ohuesta nappanahasta samanvärinen ruusu. Ne sopivat täydellisesti kukallisen avonaisen juhannusleninkini kanssa, joka on 50-luvun tyylinen. Laituritansseissa helma kivasti heilahtee.
Suloista juhannusta , tavataanko laituritansseissa ;).

Äänestä
  • Kyllä kiinnostaa. Voi kun yhteydeotto olisi helpompaa. Soittasin vaikka heti. Saisit itsellesi tyylikkään,pitkän miesystävän,jolle siisteys on sydämenasia.

    Äänestä

Kun haluan hemmotella, se on ehdottomasti HAPANKAURAPUURO. Ostin juuri tuolta matkan varrelta tuottajamyymälästä luomukaurahiutaleita, ja kohta tuikkaan happanemaan, huomen aamulla maistelen ensimmäiset maistiaiset, vaikkei se huomena vielä olekkaan riittävän hapanta.

Itse asiassa se on karjalaisen hapankaurakiisselin säästeliäämpi muoto. Karjalaiset siilasivat kaurankuoren ja kaurhiutaleet pois, vaan minä en siilaakkaan, miksi hyviä kuituja pois siilaamaan, syön hapankaurapuurona. Maku on aivan sama mutta kuituisempi vaan.

Mersua en arvosta, olen tyytyväistäkin tyytyväisempi asuntoautooni. Juuri tulin reisusta ja kohta käyn kattelemaan netistä seuraava pyrähdyksen kohdetta.

Ja kylpylämatkakin on tilattu, ja maksettu. Ja lisää tilailen, jahkas syksy tulee.
Uusia kenkiä en osta. Edelliset on ostettu varmaan siinä 6-7 vuotta sitten. Ne ovat ihan käyttökelpoiset vieltä.

Enpä olis valmist pilaamaan hyviä mahdollisuuksiani, käytän tilaisuudet vain varmoihin hyvänolon mahdollisuuksiin.
Siittä ei olotila enää paranisi.

Äänestä
  • Söin just Lidlistä ostamani suklaakuorruttuiset styroksileivät loppuu.
    Hemmottelua jos mikä!

    Äänestä

  • sitroen., kirjoitti:

    Söin just Lidlistä ostamani suklaakuorruttuiset styroksileivät loppuu.
    Hemmottelua jos mikä!

    Ja miä meen ostamaan urheilusukkia. Merkkisukkia,melkein yhtä halvalla kun siellä eräässä kahvilassa, josta kun ostaa santsikupin kahvia, saa 20 senttii rahaa.

    Äänestä

  • Ihana nainen,,,,Seppos...

    Äänestä

Minulle on itseni hemmottelu terminä hieman vieras.

Tuntuu tietysti potaskan levitykseltä sanoa että hemmottelen itseäni onnistumisen kokemuksilla.
Haasteet asetan pääasiassa itse. Onnistuminen on siten todennäköisempää.
Tavoite voi olla määrällinen tai laadullinen.

Tuohon luetteloosi mennen täytyy todeta
- en syö kermakakkua
- en piittaa mersusta enkä muustakaan vastaavata. Se aika on kaukana takana.
- syön suklaata kahdesti vuodessa ja nyt ei ole sen aika
- kaikkien pukimien ostamisen koen kiusalliseksi
- yökerhoissa käyn ainoastaan lämpimien merien risteilyillä
- kaljakapakassa käyn kahdesti vuosessa. Jäädessäni yksin puolustamaan linnaketta. Viivyn 1,5h.
- hyppelen kuntosalilla viikoittain
- laulut on laulettu. Opiskeluaikana stalinin valtakunta puolen yön aikoihin työväenyhdistysten ravintoloissa.
- pussaaminen tapahtuu toisin päin. Toisilla kulttuurialueilla muut aloittavat sen pussailun.
- paini- tai ripaskakavereita ei naapurustossa näy. Autotallini eteen jatkuvasti fillarinsa jättävän kanssa saattaisi ripaskaa syntyäkin jos se sattuisi olemaan mies.

Äänestä

Tuo materialla onanointi?

Mahdollisuuksien kasvaessa on merkitys vähentynyt.

Ajatellessani elämäni sulostuttajan touhua voin päätyä vain kahteen vaihtoehtoon.
Joko olen luonut hänen tarvetasolleen riittävät puitteet ja sisällön tai huomaamattani peloitellut hänet sellaista näyttelemään.

Kyllä hänellä tavanomaisiakin oraalisia nautintoja on. Pitää kaapissa täytepipareja ja kun nenän eteen tuodaan edustava valikoima leivoksia ja vastaavia tössyröitä niin kyllä käsi käy.
Kotona hän hoitaa tuon puolen itse. Loma-asunnollamme minä noudan hänelle joka aamu sellaisen tössyrän.

Eipä tuo luettelosi oikein pure iltaruskoni aurinkoon.
Tekstiilit siitä puuttuvat. Hyvä niin!

Äänestä

No, löytyyhän sitä huumormieltä,vaikka välillä epäilen, onko sitä tällä palstalla ensinkään. Kivoja vastauksia, kiitos, kiitos, ihan tädin sydän narahteli.

Hapankaurapuurosta en ole ikuna kuullut tätä ennen, kaikkea sitä onkin. Kuullostaa ihan hirveältä, mutta ei koiraa karvoihin katsomista, ehkä kokeilen joskus. Toistaiseksi tykkään tavallisesta kaurapuurosta. Joo, hyvä ruoka, parempi mieli, pitää paikkansa. Hyvää juhannuksen jälkeistä elämää, missä lienettekin!

Äänestä

tyyliatäa!!! soita minulle Sepille

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Gummitytön täti kirjoitti:

Otetaas juhannuksen tai vaikka kesän kunniaksi tällainen keveä aihe. Se sopii niin naisille kuin miehille.

Kun mieli on oikein iloinen tai hieman suruinen tai on sellainen paikka,että nyt pitää itseään vähän paijata, kannatko kermakakun pöytään, ostatko uuden Mersun, tilaatko kylpylämatkan, syöt 50 suklaapatukkaa, ostat uudet juhlakengät, lähdet yökerhokierrokselle, kaljakapakkaan, otat hyppynarun ja hyppelet, kunnes jalat lakoavat alta, laulat 15 kertaa Maamme-laulun, suutelet ensimmäistä vastaantulijaa, otat erän mutapainia naapurisi kanssa, esität ystäväsi kanssa reippaan ripaska-tanssin talosi tai asuntosi pihalla vai mitä? Olisitko valmis kokeilemaan kaikkia edellämainittuja juttuja, jos saat valita suorittamisjärjestyksen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu