Pahaksi päässyt asia

Paljonko tulee maksamaan vääryys kaupungille, korkoa kasvaa kaiken aikaa ja eihän kaupungilla enää mitään mahdollisuuksia!
Miksi rääkkääyye pois potkittua museointendenttiä enempää? Pahaksi pääsyt asia lopetettava ennen kuin sattuu jotakin arvaamatonta, eikö mitään ole opittu lähihistoriasta?
3110
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ota puolikas kossu lissää, niin kyllä se siittä selviäpi.

Äänestä

Jos joku pitää potkia pois ni Lindelösf, ei tajua muuta kuin ostaa kaupunglle lahoavia kuureja!

Äänestä

Tottakai kaupunki on vastuussa Kervisen pitkästä kiusaamisesta ja 195.000 on vähän! Tiedossa on muutakin, uutta tulossa taasen, voi pyhä sylvi jos tulee vielä Kymäriin, alkaa poijjaat tajuamaan!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


J.Y.T kirjoitti:

Paljonko tulee maksamaan vääryys kaupungille, korkoa kasvaa kaiken aikaa ja eihän kaupungilla enää mitään mahdollisuuksia!
Miksi rääkkääyye pois potkittua museointendenttiä enempää? Pahaksi pääsyt asia lopetettava ennen kuin sattuu jotakin arvaamatonta, eikö mitään ole opittu lähihistoriasta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu