Mitä tehdä juhannuksena?

plööh :(

Mitä tehdä juhannuksena jos ei ole kavereita, ei tykkää yksin käydä baarissa / clubeilla, mutta ei koko juhannusta halua istua koneen edessä kuten on tapahtunu kaikki muut vuodet ja juhlat? PK seutua / helsinkiä lähinnä ajatellen, onko jotain jänniä ilmaistapahtumia ym jonne vois mennä?

14

6013

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hraihminen

      puistoon tai rantaan!

    • Humppailija
      • vesa88

        on kivoja tapahtumia ilmaiset mehut jne.


    • siementäjä!!!

      ja kossupullo mukaan...

    • Erakko!

      Tänään siis minulla vapaapäivä. Aamulla heräsin klo 06:00 ja yritin väkisin nukkua vielä yhden tunnin, mutta pyörimiseen se jäi ja nousin ylös klo 7 jälkeen.

      Tiskikoneen täytin ja kone pesi astiat, imuroin, pyykkikoneen täytin ja kone pesi pyykit ja sitten myöhemmin ripustin kuivmaan ne vaatteet.

      Kokeilin päikkäreitäkin, mutta eihän se onnistu, kun en ole tottunut siihen. Istahdellut tietokoneen ääreen ja kuunnellut musaa.

      Eipä tässä sen kummempaa - ennen kävin aina olueella, mutta tylsä ilta yleensä ollut.

      En minä silti valita, sillä pääsisinhän minä minne vain jos vain viitsin.

    • pylvänäinen

      kehitä itse se imaistapahtuma..pyydä vaikka naapureitasi makkarangrillaamiisenn pihallanne..tää edellyttää, että ongrillauspaika pihalla jiossakin, mutta yleensähänon...ja mukaankahvia termarissa,pariolutta jne...siinä jutu juoksee ja onhauskaa,kakararkinvoidaanpainmentaa siinä samalla,lapsile limppaa ja oieniä voileiåpiä ja toki makkaraa....

      jos ei onistu, suunnista szweurasaaree tai lintsille...syö siellä eväätmukaan ja vietä vaihtoehtojussi.selvänä ja kivaa...kauppatorinrannassakinvelloo porukkaa, missä vaeltaa..kaivopuistossa veloo porukkaa ebäineen...lähde vainkävelylle jussina- ja tapaat kävelyläsi tapahtymia ja ihmisiä-sukella sekaan jamukaan vaan....hauskaa ja selvää jussia!älä unohda y ukareita matkasta

    • huttumutu

      Festarit juhannuksena ehdottomasti! Sieltä niitä kavereita löytyy!
      Itse olen menossa hyvällä kaveri porukalla Visulahden juhannukseen, jossa ei niinkää oon semmosta lärväily meininkiä vaan kaikilla tosi kivaa ja koskaan ollu mitään ongelmaa... muutenkin alueena kiva paikka, ja aina sieltä uusia tuttavuuksia löytää. Suosittelen että juhannuksena lähden jonnekin muualle sillä pk-seutu on ihan kuollut sillon...

    • mastur-boi

      Voit ihan hyvin masturboida. Hyvät orgasmit antavat voimaa ja hyvää mieltä.

    • Perheen Isä

      Sää meitä ei ainakaan ole suosimassa tänä vuonna Suomessa, josta syystä olen internettiä selaillu ja etsinyt tekemistä perheelleni juhannukseksi. Alkaa olla ikää sen verran että festarit jää minulta väliin, mutta kyllähän sitä aina jotaki tekemistä keksii vaikka sisälläkin. Yksi mukava listaus juhannus tekemisestä löytyi täältä http://www.cuponation.fi/blogi/juhannusvinkkeja . Taitaa jäädä mökki tänä vuonna väliin meidän perheellä ja vietetään juhannus täysin kotona grillailen ja potkupalloa katsoen! Hyvää jussia kaikille!

      -Iskä

    • Ideariihi2016

      Hotellijuhannus. Alkon kautta hotelliin ja katselemaan ulkona nuokkuvia juoppoja ikkunasta puku päällä pienessä hiprakassa.

    • Miksi_ihmeessä

      pitää viettää juhannusta muiden seurassa? Itsekseen ryypätessä seura on parempaa. Ei tule riitoja eikä tappeluita. Suosittelen kalsarikännejä ihan kotosalla.

      • Chardonnayfiilinkiä

        Ääh, mitään luuserijussia, vaan liituraitapuku päälle, hotelliin ja hienostunut kokoyön humala päälle.


    • Anonyymi

      No mulla on melkein sama juttu, mitä tehdä juhannuksena jos on kipeä ja muu perhe terve? Haluisin tehdä vaan jotain kivaa ):

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      27
      3523
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      41
      2359
    3. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      35
      2188
    4. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      7
      1947
    5. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      43
      1542
    6. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      38
      1399
    7. Oletko ollut vihainen, suuttunut tai pettynyt

      johonkin kaivattusi toimintaan?
      Ikävä
      127
      1262
    8. Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan

      Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.
      Maailman menoa
      259
      1210
    9. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      45
      1165
    10. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      13
      1149
    Aihe