Pietarsaaren ja pohjanmaan vasemmiston kuolinkorina kuuluu jo ! Teidän linjauksenne turkistarhauksesta kadottaa äänestäjät pohjanmaalla. Pohjanmaa on vahvaa turkistuotantoaluetta ja eikö vasemmiston tehtävä ole puolustaa työtä ja sen tekemistä....vai miten soli !!?
Turkispolitiikkaa.....
listigräven
5218
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Vain Suomessa on eduskunnassa puolue, jonka taustarymä ovat jalkapallohuligaanit. Että silleen.
Vasemmistoliittoa äänestää eläkeläiset joiden jatkuva luonnollinen poistuma näkyy äänisaaliissa. Sillä millaista politiikkaa tuo puolue tekee ei ole mitään tekemistä kannatuksen kanssa, näkyyhän se jo entisen puoluejohtajan sanomisissa ja teoissa. Suvipenttisiimes sanoi että ei ole edes minkäänlainen sosialisti ja silti aivokuolleet vasurit jatkoi sokeasti kannattamistaan. Yhtään työpaikkaa ei vasemmisto ole luonut mutta verotuksella ja kielloilla on tuhottu paljon.
Pietarsaaressa vasemmisto pitää huolen siitä että Rkp on enemmistöpuolue...kysykää vaikka "näyttelen poliitikkoa" mieheltä....niin ja eikö se venetraileripoliitikko ole pohjustanu sitä rantaruottalaisen seilauspaviljongin rahotusta....vai miten soli !!?
Varo hans sinullahan taitaa olla sisäpiirintietoa? Sellaista se politiikka on kun valitaan maansiirtoyrittäjiä korotetuilla tuntitaksoilla ja lähdetään takaamaan yksityisten firmojen pankkilainoja. Kyllä mahtuu paljon paskaa pieneen kylään. Poliisikaan ei ole aina puhalluttanut omiaan vaikka ämmä haisi viinalle kun apina ja oli vielä karannut kolaripaikalta..... eläköön svenskatalande bättrefolk?
Karhusaaren linnanherralla voipi olla sanottavaa vasureittein turkislinjauksiin !!